Idea Bank nie działa. Awaria po przejęciu przez Pekao [04.01.2021]

W poniedziałek, 4 stycznia od rana nie działa logowanie do Idea Banku. Bank został przymusowo przejęty przez Pekao w związku z kłopotami finansowymi. Przez dłuższy czas nie było wiadomo, czy awaria w Idea Banku to planowane prace związana z przeniesieniem do nowego właściciela, czy coś po prostu się zepsuło.

4 stycznia to pierwszy dzień roboczy działania Idea Banku po przymusowym przejęciu przez Pekao. O takim działaniu zadecydował Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BGF), który uznał, że Idea Bank jest w złej kondycji finansowej i grozi mu upadek.

Przejęcie Idea Banku przez Pekao ma być dla klientów gwarancjom bezpieczeństwa pieniędzy zgromadzonych na kontach w banku należącym do tej pory do Leszka Czarneckiego. Nowy właściciel banku zapewnia klientów, że ich środki są bezpieczne i mają do nich stały dostęp w placówkach Pekao.

Idea Bank przejęty przez Pekao

Awaria w Idea Banku. Nie można zalogować się do konta Idea Bank

Dotychczasowi klienci Idea Banku w poniedziałek od rana zgłaszają problemy z logowaniem do swoich kont. Pierwsze zgłoszenia pojawiły się ok. godziny 10:00. Sprawdziliśmy to, i faktycznie przez kilka minut nie dało się zalogować ani w aplikacji mobilnej, ani przez serwis www. Przez dłuższy czas ani Pekao, ani dawne profile Idea Banku nie informowały, co się stało.

Tuż przed 12:00 pojawił się jednak komunikat, w którym poinformowało, że przerwa w dostępie do kont związana jest z pracami technicznymi. Po godzinie 12:00 udało się nam zalogować do aplikacji mobilnej Idea Banku, jednak działała ona wyraźnie wolniej niż zwykle. W serwisie transakcyjnym na komputerze, pojawiały się komunikaty o błędzie.

Awaria Idea Bank

Co ciekawe, w poniedziałek rano problem z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej mieli też klienci banku Santander (dawne BZWBK). Obie awarie raczej nie są jednak ze sobą powiązane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *