Kto wygrał wybory w Końskich? [WYNIKI II TURY]

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda osiągnął lepszy wynik w wyborach prezydenckich 2020. Kto wygrał wybory w Końskich? Czy faktycznie jest tak, że ten kto wygrywa wybory prezydenckie w Końskich może cieszyć się prezydenturą? Oto odpowiedź na to pytanie.

Wybory w Końskich. O co chodzi?

Miejscowość Końskie swoją popularność zawdzięcza Grzegorzowi Schetynie, który miał niegdyś powiedzieć, że „wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie”. Chodziło o to, że w wyborach prezydenckich większą wagę mają głosy zdobyte w mniejszych miejscowościach, niż w dużych miastach.

W kampanii przed wyborami prezydenckimi 2020 Końskie z województwa świętokrzyskiego znów zyskały popularność, tym razem za sprawą debaty w TVP. Realizując przepisy kodeksu wyborczego Telewizja Polska zorganizowała tam swoją oficjalną debatę, w której wziął udział jedynie Andrzej Duda.

Jak głosowali w Końskich? [WYNIKI 2020]

Znamy już wyniki wyborów w powiecie koneckim. W 75 obwodowych komisjach wyborczych na terenie całego powiatu zdecydowanie wygrał Andrzej Duda:

  • Andrzej Duda – 68,11%,
  • Rafał Trzaskowski – 31,89%,

W samej gminie Końskie obecny prezydent również wygrał, choć miał nieco gorszy wynik:

  • Andrzej Duda – 61,34%,
  • Rafał Trzaskowski – 38,66%.

Frekwencja w Końskich

W powiecie koneckim do wyborów w lipcu poszło 67,17% uprawnionych. W samej gminie Końskie w wyborach głosowało 68,82% mieszkańców.

Kto wygrał wybory w Końskich?

Wyniki wyborów prezydenckich w Polsce

Według nieoficjalnych wyników wyborów podanych przez PKW na podstawie protokołów z 99,97% obwodowych komisji wyborczych wynika, że w II turę wyborów prezydenckich z 12 lipca wygrał Andrzej Duda. Pierwsze sondażowe wyniki exit poll mówiły o różnicy 0,8 p.p. między kandydatami. Nieoficjalne wyniki PKW mówią o wyniku: 51,22% dla Andrzeja Dudy i 48,78% dla Rafała Trzaskowskiego.

Są to wciąż dane nieoficjalne, jednak jak zaznacza Państwowa Komisja Wyborcza, kolejność kandydatów nie powinna już się zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *