Kto wygrał wybory w Końskich? [WYNIKI II TURY]

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda osiągnął lepszy wynik w wyborach prezydenckich 2020. Kto wygrał wybory w Końskich? Czy faktycznie jest tak, że ten kto wygrywa wybory prezydenckie w Końskich może cieszyć się prezydenturą? Oto odpowiedź na to pytanie.

spis treści

Wybory w Końskich. O co chodzi?

Miejscowość Końskie swoją popularność zawdzięcza Grzegorzowi Schetynie, który miał niegdyś powiedzieć, że „wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie”. Chodziło o to, że w wyborach prezydenckich większą wagę mają głosy zdobyte w mniejszych miejscowościach, niż w dużych miastach.

W kampanii przed wyborami prezydenckimi 2020 Końskie z województwa świętokrzyskiego znów zyskały popularność, tym razem za sprawą debaty w TVP. Realizując przepisy kodeksu wyborczego Telewizja Polska zorganizowała tam swoją oficjalną debatę, w której wziął udział jedynie Andrzej Duda.

Jak głosowali w Końskich? [WYNIKI 2020]

Znamy już wyniki wyborów w powiecie koneckim. W 75 obwodowych komisjach wyborczych na terenie całego powiatu zdecydowanie wygrał Andrzej Duda:

  • Andrzej Duda – 68,11%,
  • Rafał Trzaskowski – 31,89%,

W samej gminie Końskie obecny prezydent również wygrał, choć miał nieco gorszy wynik:

  • Andrzej Duda – 61,34%,
  • Rafał Trzaskowski – 38,66%.

Frekwencja w Końskich

W powiecie koneckim do wyborów w lipcu poszło 67,17% uprawnionych. W samej gminie Końskie w wyborach głosowało 68,82% mieszkańców.

Kto wygrał wybory w Końskich?

Wyniki wyborów prezydenckich w Polsce

Według nieoficjalnych wyników wyborów podanych przez PKW na podstawie protokołów z 99,97% obwodowych komisji wyborczych wynika, że w II turę wyborów prezydenckich z 12 lipca wygrał Andrzej Duda. Pierwsze sondażowe wyniki exit poll mówiły o różnicy 0,8 p.p. między kandydatami. Nieoficjalne wyniki PKW mówią o wyniku: 51,22% dla Andrzeja Dudy i 48,78% dla Rafała Trzaskowskiego.

Są to wciąż dane nieoficjalne, jednak jak zaznacza Państwowa Komisja Wyborcza, kolejność kandydatów nie powinna już się zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *