Jak załatwić darmowe bilety na mecze, koncerty i inne imprezy?

Chcesz zyskać darmowe bilety na mecze, koncerty, wystawy i inne wydarzenia? Każdy od czasu do czasu musi się odstresować, zabawić. Świetnym sposobem na zapewnienie sobie dawki rozrywki są różnego rodzaju imprezy sportowe i kulturalne. Niestety wyście na któreś z nich najczęściej wiąże się z kupnem biletu, którego może być wysoka. Możesz jednak postarać się o darmowe bilety na mecze czy koncerty.

Zawsze możesz wybierać imprezy na który wstęp jest wolny. Zazwyczaj nie są to imprezy na których będą występować gwiazdy, choć czasami bywają wyjątki. Informacji o bezpłatnych koncertach i imprezach sportowych szukaj w lokalnej prasie. Rozrywki tego rodzaju są świetną okazją do spędzenia czasu z najbliższymi, dzieci lubią różnego rodzaju koncerty i nie jest dla nich ważne czy to zespół lokalny czy gwiazda światowego formatu.

Jak wejść na mecz lub koncert za darmo? Zostań wolontariuszem i nie płać!

Jeśli jednak chcesz wybrać się na większy festiwal lub inną imprezę spróbuj skontaktować się z organizatorem i zapytać czy nie potrzebują wolontariuszy. Przy organizacji dużych imprez potrzebna jest spora ilość osób. Organizatorzy często by ciąć koszty poszukują wolontariuszy, którzy w zamian za wykonanie drobnych prac mogą całkowicie za darmo uczestniczyć w danym wydarzeniu.

Darmowe bilety na mecze i koncerty. Jak załatwić wejściówkę?

Najczęściej wolontariusze potrzebni są do pomocy w wieszaniu reklam, przyniesieniu różnego rodzaju paczek z magazynu (np. przekąski dla gości), rozdawaniu ulotek, informowaniu gości o miejscach na sektorach. Prace tego typu nie wymagają zazwyczaj dużego nakładu pracy. Często trzeba jednak przyjść godzinę lub dwie przed imprezą, żeby wszystko przygotować na czas. Jednak często tego typu praktyki opłacają się gdyż możemy zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na bilecie.

Jeśli chcesz pracować jako wolontariusz musisz przed imprezą zgłosić się do organizatorów, najlepiej zrobić to nawet kilka tygodni przed. Na stronie imprezy lub klubu sportowego zawsze podany jest numer telefonu od osoby odpowiedzialnej za organizację. Najlepiej jest zadzwonić gdyż maile często lubią ginąc w skrzynkach „zapracowanych ludzi”. Chodź sposób ten nie zawsze się sprawdza, zapytać nigdy nie zaszkodzi.

To jednak nienajlepszy pomysł, gdy bilety chcemy wykorzystać zabierając swoją drugą połówkę na randkę. Jeżeli powiemy pani poznanej na portalu randkowym, że szkoda nam pieniędzy by zabrać ją na imprezę, może okazać się, że będzie to pierwsze i ostatnie nasze spotkanie.

Darmowe bilety na mecze i koncerty. Przejrzyj lokalne media

Organizatorzy meczów czy koncertów często by promować swoje imprezy, zwracają się z prośbą o nagłośnienie wydarzenia w lokalnych mediach. Jedną ze skuteczniejszych promocji jest konkurs z darmowymi biletami dla czytelników. W przypadku lokalnych mediów i niewielkich imprez często nie ma zbyt wielu chętnych na bezpłatne wejściówki na koncert czy mecz. Dlatego warto brać udział w tego typu konkursach.

Biorąc udział w konkursach o darmowe bilety na mecze czy koncerty sprawdzajmy jednak, komu wysyłamy swoje dane. Bierzmy udział w konkursach organizowanych przez prasę lub blogi o wysokiej renomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *