Co poseł Marek Jakubiak ma pod szyją?

Co jakiś czas na polskiej scenie politycznej pojawia się człowiek, którego ubiór wyróżnia się na tle stosowanych tradycyjnych „grzecznych” krawatów. Muszka od lat kojarzy się z Januszem Korwinem-Mikke, biało-czerwony krawat był domeną Andrzeja Leppera. Tym razem swoim stylem postanowił wyróżnić się poseł Marek Jakubiak z Ruchu Kikiz’15, który zarówno na salę posiedzeń, jak i do telewizyjnego studia zakłada fular.

Fular (za granicą znany jako cravat lub asot tie) to rodzaj męskiej chusty, która z powodzeniem może zastąpić klasyczny krawat lub muszkę w mniej oficjalnych sytuacjach. Fular umieszcza się pod koszulą, z odpiętym ostatnim guzikiem (gdy zakładamy krawat wszystkie guziki koszuli powinny być obowiązkowo zapięte) co daje poczucie większej swobody. To ciekawy dodatek, który możemy ubrać idąc na randkę.

Poseł Marek Jakubiak w fularze:

Niezawiązany fular wygląda tak:

fular meski

Wiązanie tej oryginalnej męskiej ozdoby jest bardzo proste, z resztą zobaczcie sami jak zawiązać fular:

Kiedy i kto może nosić fular?

Dodatek ten w ostatnim czasie stał się mocno zapomniany. Kto oglądał drugą część filmu Ojciec Chrzestny z pewnością zauważył złotą chustkę pod szyją młodego Corleone. Fular w filmach pojawia się także jako atrybut starszych, ekscentrycznych bogaczy. W rzeczywistości świetnie prezentuje się pod koszulą każdego mężczyzny, a przy okazji przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie.

Fular zakładamy w sytuacjach mniej formalnych (takich na jakie współcześnie wybieramy się z rozpiętą koszulą bez krawata). Impreza u znajomych, spektakl teatralny (ale już wyjście do opery wymaga większej elegancji), wyjście do restauracji – w takich sytuacjach fular doskonale będzie prezentował się jako element naszego stroju. Niektórzy specjaliści od savoir vivre dopuszczają noszenie fularu do koszuli bez marynarki, co jest niedopuszczalne w przypadku krawata lub muszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *