Czerwone buty męskie czy nie? Czy facetowi pasuje czerwone obuwie?

Wielu facetów zastanawia się czy pokazanie się na mieście w czerwonych butach będzie dobrze postrzegane. Niektórzy boją się, że wyjdą na zniewieściałych, bo przecież czerwień to kolor dla pań. Inni nie bardzo wiedzą do czego czerwone buty pasują. Czy warto inwestować w ten kolor obuwia?

Moim zdaniem warto. Trzeba jednak wiedzieć po pierwsze jak nosić czerwone buty. Po drugie z czym to się wiąże. Buty męskie w kolorze czerwonym to niezwykle charakterystyczny element, ostatnio coraz częściej, ale wciąż dość rzadko spotykany w modzie męskiej. Kupując czerwone buty musisz przygotować się na to, że twoje stopy będą obserwowane przez znajomych i nieznajomych.

Sam bardzo lubię buty w tym kolorze, kiedyś czerwone adidasy nosiłem na co dzień, dziś od czasu do czasu, do typowo casualowych stylizacji lubię ubrać czerwone buty ze skóry. O ile adidasy nie przyciągały tak wzroku, bo były mało formalne, tak typowe męskie buty w kolorze czerwonym przyciągają spojrzenia. Jeśli rozważasz kupno takich musisz przyzwyczaić się do tego, że będą bacznie obserwowane podczas stania na światłach, czekania na tramwaj czy łażenia po galerii handlowej.

Czerowne buty męskie. Czy mężczyźnie pasują czerwone buty?

Patrzy wielu, ale tylko niektórzy zdecydują się zapytać o motywy zakupu czerwonych butów. Przecież to jakiś taki, niemęski kolor. Szczerze mówiąc to nie wiem, co mam wtedy odpowiedzieć. Dlaczego kupiłem czerwone? Bo takie mi się podobały. Bo takich jeszcze nie miałem – tyle tłumaczenia zazwyczaj wystarczy.

Do czego pasują czerwone buty?

I tu uwaga! Czerwone buty mają być uzupełnieniem ubioru, ale w sensie kontrastu. Źle wygląda stylizacja męska składająca się z czerwonych butów, czerwonych spodni, czerwonej koszuli i nie daj Boże czerwonej marynarki. Może jeszcze do tego czerwona czapka baseballówka? Wyobrażacie sobie to? Komiczne, prawda?

Czerwone buty dla mężczyzny fajnie wyglądają, gdy kontrastują z resztą ubrania. Im bardziej stonowana góra, tym efekt czerwonych butów będzie lepszy. Ciemne spodnie, ciemna marynarka i jednolita (może być błękitna koszula) bez krawata świetnie będą współgrały z charakterystyczną czerwienią męskich butów.

Czy facetowi wypada założyć czerwone buty?

A niby czemu nie? Jak najbardziej wypada i nikt nie powinien się tego obawiać. Oczywiście wiadomo, że nie zakładamy czerwonych butów na oficjalne wydarzenia, a do stylizacji casualowych czy nawet sportowych.

Czerwone adidasy dla faceta? Czemu nie!

Mówi się też, że faceci dzielą kolory na „ładne”, „brzydkie” i „pedalskie”. Na internetowych forach, znajdziecie sporo opinii, że czerwone buty noszą homoseksualiści. Tylko pomyślcie sobie, że tak samo mówi się o kolorowych skarpetkach, które tak bardzo lubią ludzie biznesu, dziennikarze i prezenterzy telewizyjni czy po prostu ludzie, którzy nie boją się stylu. Czerwone buty są dla mężczyzn pewnych siebie, nie obawiających się ludzkiego gadania i chcących pokazać swój charakter w ubiorze. Są nawet badania, że mężczyźni w czerwonych ubraniach (tam chodziło chyba głównie o koszulę) są bardziej atrakcyjni dla kobiet.

Nie bójcie się więc zakładać czerwonych butów, ani innych elementów garderoby! Róbcie to jednak z głową i nie bójcie się ludzkiego gadania, w modzie róbcie to na co macie ochotę, oczywiście zachowując rozwagę i dobierając swój strój do sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *