Soczewki relaksacyjne – jak działają? Dla kogo okażą się idealnym rozwiązaniem?

Okularowe soczewki relaksacyjne znane również jako soczewki wspomagające akomodację to rewolucyjny wynalazek optyki okularowej, który idealnie trafia w potrzeby użytkowników okularów związane ze współczesnym trybem życia. Zapracowani, wpatrzeni w monitory i ekrany urządzeń cyfrowych, zaczytani w rubryki, tabelki, wykresy, nie dajemy naszym oczom nawet chwili wytchnienia co w konsekwencji może wiązać się z bardzo przykrymi dolegliwościami. Ratunkiem dla zmęczonych oczu mogą być właśnie soczewki relaksacyjne do okularów. Na czym polega ich działanie i komu okulary relaksacyjne przydadzą się najbardziej?

Szkła relaksacyjne do okularów – w jaki sposób pomagają odciążyć oczy?

Okulary relaksacyjne mają za zadanie odciążyć oczy nadwerężone intensywnym wysiłkiem akomodacyjnym i działaniem wielu niekorzystnych czynników środowiskowych, np. promieniowaniem niebieskiego światła emitowanego przez monitory, telewizory i świetlówki. Długotrwała praca w bliży i praca wykonywana z wykorzystaniem komputera, tabletu czy smartfonu to najczęstsze przyczyny pojawienia się dolegliwości ze strony narządu wzroku, zwłaszcza cyfrowego zmęczenia wzroku (DES). Jeśli w trakcie pracy zdarza się, że Twoje oczy pieką, łzawią, kłują, zaczynasz widzieć nieostro, boli Cię głowa, kark lub szyja, odczuwasz zmęczenie lub dokuczają Ci kłopoty z koncentracją, to znak, że nadmiernie obciążasz swój narząd wzroku. Soczewki relaksacyjne do okularów poprzez swoją specjalną konstrukcję (dodatkową strefę wsparcia wzroku ulokowaną w dolnej części soczewki) zmniejszają wysiłek oczu i pozwalają znacznie ograniczyć objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Warto przy tym podkreślić, iż szkła relaksacyjne najnowszej generacji, które zostały opatentowane przez lidera w dziedzinie nowoczesnej optyki okularowej – HOYA, wspierają zapracowane oczy w sposób możliwie kompleksowy: gwarantują ostre widzenie na wszystkie odległości, zapewniają płynne przenoszenie wzroku między różnymi obiektami i skutecznie wspomagają akomodację, aby oczy dłużej mogły pracować bez efektu zmęczenia i dolegliwości bólowych. Szkła relaksacyjne HOYA, w tym najnowsze soczewki okularowe HOYA SYNC III, są szczególnie polecane osobom korzystającym na co dzień z urządzeń cyfrowych.

Kiedy warto wybrać okulary relaksacyjne?

Okularowe szkła relaksacyjne mogą znaleźć się w Twoich okularach, nawet jeśli nie dokuczają Ci dolegliwości typowe dla DES. Bolesność i podrażnienie oczu czy zaburzenia widzenia wywołane pracą w bliży oraz aktywnością przed komputerem mogą pojawić się nagle i utrudnić normalne funkcjonowanie. Aby ustrzec się kłopotów ze wzrokiem wynikających ze zmęczenia oczu, warto zdecydować się na okulary relaksacyjne odpowiednio wcześnie i profilaktycznie. Ponieważ okulary wyposażone w szkła wspomagające akomodację to doskonałe okulary do komputera i zadań wymagających dobrego widzenia na małe odległości, rozważ ich zakup, zwłaszcza gdy pracujesz w biurze, szkole, punkcie obsługi klienta i wszędzie tam, gdzie Twoje oczy muszą intensywnie pracować w bliży lub w kontakcie z urządzeniami cyfrowymi. Relaksacyjne szkła do okularów przydadzą Ci się także, jeśli długo i często korzystasz ze smartfonu w ciągu dnia, sporo czytasz, piszesz lub masz wciągające hobby wymagające dużego komfortu widzenia. Ponadto warto uszlachetnić relaksacyjne soczewki okularowe specjalną powłoką antyrefleksyjną redukującą nadmiar światła niebieskiego jaki dociera do naszych oczu podczas gdy korzystamy z urządzeń z ekranami cyfrowymi, np. powłoką HOYA BlueControl. Wesprzyj swoje oczy w cyfrowym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *