Freebies czyli jak dostać darmowe przedmioty z Aliexpress? Czy to naprawdę działa?

Zakupy na Aliexpress cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Mało kto jednak wie, że posiadacze aplikacji Aliexpress na swoich telefonach mogą ubiegać się o darmowe próbki. Czasami są to tanie przedmioty, a czasami dość drogie np. ubrania czy elektronikę. Gra o darmowe przedmioty z Aliexpressu to Freebies i jest to opcja, która działa naprawdę.

W tym tygodniu otrzymałem pierwszy wygrany w ramach Freebies przedmiot. Do tej pory wydawało mi się, że nie ma nic za darmo i trochę sceptycznie zerkałem na nową opcję w aplikacji Aliexpress.

Namówiony przez znajomego zacząłem polować na Freebies’y i w końcu się udało. Całkiem niespodziewanie otrzymałem informację o tym, że zostałem wybrany i mogę odebrać bluzę o wartości ok. 40$ za 0,01$. Skorzystałem z okazji, nadal będąc sceptycznym. Po dwóch miesiącach czekania dotarła do mnie paczka, w której znalazłem przedmiot, taki jak te sprzedawane na aukcjach. Mogę więc was zapewnić, że Freebies naprawdę działa!

Jak dostać darmowe przedmioty z Aliexpress?

Przedmioty w promocyjnej cenie możemy wybierać tylko z określonej puli. Każdego dnia możemy zapisać się tylko na dwa przedmioty. Aby to zrobić po wejściu do aplikacji wybieramy zielony przycisk z prezentem i podpisem „Freebies”.

Następnie możemy przejrzeć dostępne w danym czasie propozycje. Gdy się na coś zdecydujemy klikamy w zdjęcie, a następnie w duży zielony przycisk „Apply for Free”. Następnie podajemy nasz adres i akceptujemy regulamin. Później czekamy na losowanie. Jeśli system nas nie wylosuje to aukcja przejdzie do archiwum. Jeśli się nam uda aplikacja wyświetli nam komunikat i poprosi o uiszczenie 0,01 dolara czyli mniej więcej 0,04 zł.

Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość (jak to ma zawsze miejsce przy zakupach z Chin) i po otrzymaniu przesyłki napisać recenzję, według podanego w aplikacji schematu.

Czy Freebies jest naprawdę za darmo?

Udział w promocji czy jak tam to można nazwać jest całkowicie darmowy. Dopiero jeżeli system nas wylosuje możemy i zdecydujemy się na to, że chcemy otrzymać przedmiot musimy zapłacić 1 centa (czyli 4 grosze). Pieniądze te przesyłamy na Aliexpress tak samo, jak mielibyśmy zapłacić za zwykłe zakupy (w tym przez polskie systemu obsługujące szybkie przelewy z największych banków).

Jest jeszcze jedna sprawa, na którą warto mieć wzgląd. Przedmioty z Freebies, tak samo, jak zakupy z Aliexpressu mogą zostać zatrzymane na kontroli celnej. W przypadku przedmiotów sprowadzanych z zagranicy zawsze musimy się liczyć z możliwością zapłacenia cła i podatku vat. W przypadku małych i niedrogich przesyłek celnicy, zazwyczaj odstępują od naliczania opłat celnych, ale gdy wygramy coś bardziej wartościowego różnie to może być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *