Czym są soczewki biurowe? Kiedy ich używanie jest wskazane?

Soczewki biurowe do okularów to w praktyce specjalne soczewki do odległości pośrednich i bliży. Określenie „szkła biurowe” może być zatem nieco mylące, gdyż okularowe soczewki biurowe to rozwiązanie zdecydowanie bardziej uniwersalne niż sugerowałaby ich często używana nazwa. Biurowe soczewki to doskonała alternatywa szkieł okularowych używanych na co dzień w domu, pracy i podczas hobbystycznych zajęć. Czym charakteryzują się tzw. soczewki biurowe do okularów? Kiedy należy zdecydować się na tego rodzaju soczewki okularowe?

Soczewki biurowe do bliży i odległości pośrednich – czym się wyróżniają?

Okularowe szkła biurowe to w istocie soczewki półprogresywne, których specjalna konstrukcja gwarantuje szersze pola widzenia w bliży i na pośrednich odległościach. Soczewki okularowe tego typu zapewniają optymalną ostrość widzenia w czasie wykonywania częstych codziennych czynności wymagających dobrej jakości widzenia w bliży i na średnim dystansie. Półprogresywne soczewki biurowe świetnie sprawdzą się jako szkła do czytania, oglądania TV, gotowania, majsterkowania, pracy w ogrodzie czy podczas robienia zakupów. Pierwsze wyspecjalizowane soczewki biurowe do odległości pośrednich i bliży zostały skonstruowane przez światowego lidera innowacyjnych technologii optycznych i producenta nowej generacji soczewek okularowych – SEIKO. Najnowsze soczewki okularowe do bliży i odległości pośrednich – soczewki SEIKO INDOOR występują w różnych wariantach, co pozwala precyzyjnie dopasować je do indywidualnych potrzeb użytkownika, a przede wszystkim szczególnego charakteru aktywności, jaką podejmuje on najczęściej w ciągu dnia. Soczewki SEIKO INDOOR to szkła okularowe, które gwarantują szerokie pola widzenia na odległości 100 cm i mniej, natomiast soczewki okularowe SEIKO INDOOR 200 oferują komfortowe i ostre widzenie na dystansie 200 cm, np. podczas oglądania telewizji, spotkań towarzyskich czy konferencji. Soczewki biurowe do bliży i odległości pośrednich SEIKO INDOOR występują ponadto również w wersji SEIKO INDOOR PC stworzonej z myślą o współczesnym trybie życia i jego wymogach. Soczewki SEIKO INDOOR PC to biurowe soczewki do okularów rekomendowane wszystkim osobom, które na co dzień skupiają swój wzrok głównie na ekranach urządzeń cyfrowych – monitorach, ekranach tabletów czy smartfonów.

Kiedy warto zdecydować się na specjalne soczewki biurowe do okularów?

Specjalne okulary biurowe powinny zainteresować wszystkich, którzy na co dzień poświęcają dużo czasu aktywnościom wymagającym dobrej jakości widzenia na bliskie i średnie odległości. Nie tylko pracownicy biurowi powinni zatem sięgać po okularowe soczewki biurowe. Szkła biurowe to również doskonałe rozwiązanie dla nauczycieli, wykładowców, studentów, księgowych, informatyków, sprzedawców, pracowników punktów obsługi, pielęgniarek i wielu, wielu innych zawodów. Także osoby pracujące przed monitorem komputera czy często i chętnie korzystające z nowych technologii powinny zdecydować się na nowoczesne szkła okularowe do pracy biurowej. Tego rodzaju soczewki okularowe świetnie sprawdzą się także jako szkła do okularów używanych na co dzień podczas zajęć domowych i wszelkich aktywności, podczas których koncentrujemy wzrok na obiektach umieszczonych w bliży i obszarze pośrednim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *