Ostry Dyżur Rzeszów. Gdzie SOR w Rzeszowie, lekarz w niedziele i święta? [2021]

Gdzie jest ostry dyżur w Rzeszowie? W Rzeszowie działa oddział SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy), a także punkty nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, w których dyżurni medycy pomagają rzeszowianom w nagłych przypadkach. W mieście można skorzystać też z pogotowia stomatologicznego, które pomaga w przypadku nagłych bóli zębów, a także ambulatorium chirurgiczne z RTG.

SOR czyli Szpitalny Oddział Ratunkowy to oddział szpitala, na który przywożeni są m.in. pacjenci z wypadków czy interwencji pogotowia ratunkowego. Na SOR można zgłosić się też samodzielnie, bądź przyjechać z bliską osobą. Należy jednak pamiętać, że ta forma pomocy lekarskiej skierowana jest do pacjentów w stanie zagrożenia życia lub z poważnymi obrażeniami. Objawy kwalifikujące pacjenta do wizyty na SOR to m.in. napad drgawek, nagły silny ból brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego, silne krwawienie z dróg rodnych lub dróg moczowych, uraz lub zatrucie.

Jeżeli w dzień wolny od pracy: sobotę, niedzielę lub święto, dopadnie nas inna choroba, z którą nie możemy poradzić sobie w domu, powinniśmy się udać do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Są to przychodnie i szpitale, w których dyżurują lekarze podstawowej opieki medycznej, którzy pracują w godzinach, w których normalne przychodnie są zamknięte. W przychodniach nocnej i świątecznej opieki nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że na ostrym dyżurze w Rzeszowie zostaną przyjęci pacjenci także nie mieszkający w mieście czy województwie.

Z mniej dolegliwymi chorobami, jak choćby kurzajki, powinniśmy poczekać do następnego dnia roboczego i zgłosić się do lokalnej przychodni POZ.

spis treści

Ostry Dyżur Rzeszów. Gdzie SOR w Rzeszowie?

Obecnie w Rzeszowie działa jedynie SOR w szpitalu przy ul. Lwowskiej. Na stronach Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego możemy przeczytać, że władze regionu przygotowują się do uruchomienia drugiego SOR-u w Rzeszowie. Miałby on działać w szpitalu MSWiA przy Krakowskiej, jednak na ten moment nie został jeszcze uruchomiony.

SOR – Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

W sytuacjach zagrożeni życia lub innych stanach nagłych w Rzeszowie całodobowo działa SOR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej 60. SOR mieści się w budynku S1 na wysokim parterze – wejście do budynku znajduje się od strony ul. Armii Krajowej.

Adres SOR w Rzeszowie: Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 Im. Św. Jadwigi Królowej  w Rzeszowie , ul. Lwowska 60, 35-301 Rzeszów

Telefon: 17 866 44 44

Ostry Dyżur Rzeszów. SOR w Rzeszowie - gdzie lekarz w nocy i święta?
Lekarz w niedzielę i święta na NFZ w Rzeszowie

Z nocnej i świątecznej pomocy lekarza w Rzeszowie można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00. W soboty, niedziele i święta lekarze przyjmują w tych punktach całodobowo.

Z danych Podkarpackiego Oddziału NFZ wynika, że na terenie miasta Rzeszów działają 4 punkty, w których całodobowo przyjmuje lekarz.

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Rzeszów, ul. Lwowska 60

  • Opieka wyjazdowa lekarza i pielęgniarki – tel. 17 86 64 910
  • Lekarz dla dorosłych – tel. 17 86 64 901
  • Lekarz pediatra – tel. 17 86 64 925
  • Centrala – tel. 17 86 64 000

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie

Rzeszów, ul. Rycerska 4

tel. (17) 861 10 39

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Rzeszów, ul. Fryderyka Szopena 2

tel. (17) 852 81 88, (17) 852 88 76

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA Spółka z o.o. Spółka Komandytowa w Rzeszowie

Rzeszów, ul. Witolda 6b

tel. (17) 773 57 08

Pogotowie stomatologiczne Rzeszów

W rejestrze rzeszowskiego NFZ, jako punkt świadczenia usług doraźnej pomocy stomatologicznej widnieje: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 4.

Działa tu ambulatorium stomatologiczne, które jest czynne w od poniedziałku do piątku w godzinach nocnych od 19:00 do 7:00. W dni wolne od pracy (soboty, niedziele i święta) pomoc dyżur stomatologiczny prowadzony jest tu całodobowo.

Do ambulatorium mogą zgłaszać się pacjenci wymagający nagłej pomocy stomatologicznej, u których wystąpił ból zęba lub nagłe krwawienia po ekstrakcji.

Telefon do placówki to: 17 852 62 53.

Całodobowe ambulatorium chirurgiczne w Rzeszowie

Na terenie Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 4 działa też Izba Przyjęć Doraźnych, czyli całodobowe ambulatorium chirurgiczne z możliwością wykonania prześwietlenia RTG. Do Izby Przyjęć mogą zgłaszać się pacjenci z urazami takimi jak skręcenia, stłuczenia, złamania i skaleczenia. Izba jest czynna 24h zarówno w dni powszednia, jak i wolne od pracy.

Oddział Przyjęć i Pomocy Doraźnej – Telefon: 17 852 66 01.

Adres: Księcia Józefa Poniatowskiego 4, 35-026 Rzeszów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *