Luty 2021: Paczki z Aliexpress nie dochodzą. Co się dzieje? Skąd gigantyczne opóźnienia?

Zakupy tanich produktów na Aliexpress to w ostatnim czasie loteria. Dużo paczek z Aliexpress, które zamawiałem pod koniec ubiegłego roku, wciąż do mnie nie dotarła i wiele zamówień już spisałem na straty. Z tego co widzę, nie jestem odosobniony, bo wiele osób skarży się na gigantyczne opóźnienia i paczki z Aliexpress, które nie dochodzą.

Zakupy na Aliexpress to okazja do kupienia sobie niedrogich przydatnych rzeczy. Jedną z wad robienia zakupów bezpośrednio z Chin jest czas oczekiwania na ich dostawę. O ile paczki nadawane droższą formą wysyłki np. Aliexpress Standard Shipping docierają zwykle w ciągu 2-3 tygodni. Mniejsze rzeczy wysyłane są przesyłkami nierejestrowanymi, których czas dostawy zazwyczaj jest dłuższy. Niestety w ostatnim czasie czas dostarczenia tego typu przesyłek stał się istną loterią – wiele przesyłek z Aliexpress w ogóle nie przychodzi na czas nawet jeśli wynosi on 75 dni.

Podobne problemy występowały też w lutym ubiegłego roku, jednak były one spowodowane dużą liczbą zachorowań na koronawirusa w Chinach i tym, że w kraju Aliexpress panowały potężne obostrzenia. Obecnie jednak sytuacja w Chinach wydaje się być opanowana, a zagrożenie epidemiczne jest mniejsze niż w wielu krajach Europy.

spis treści

Jest luty 2021. Paczki z Aliexpress nie dochodzą

W moim przypadku problem z dostarczaniem paczek z Aliexpress dotyczy przesyłek nadawanych od listopada zeszłego roku. Ginie głównie drobnica, czyli mniejsze przesyłki Cainiao Super Economy Global, które często są darmową, albo najtańszą formą wysyłki z Aliexpress i są tzw. przesyłką bez śledzenia. Chodzi o paczki, których numer zaczyna się od PL00…

W związku z tym najczęściej możemy podglądać przebieg przesyłki po Chinach, a później jest on ucinany komunikatem Accepted by Last Mile Carrier. To właśnie na tym komunikacie kończy się przygoda przesyłek z Aliexpress, które w ostatnim czasie do mnie nie docierają.

Niestety problem z niedochodzącymi w ostatnim czasie przesyłkami, to nie tylko mój problem. Na forach internetowych roi się od postów osób, które kupiły coś na Aliexpress i od kilku miesięcy nie mogą doczekać się na przesyłkę. Problem ten też ma część moich znajomych robiących zakupy w Chinach.

Paczka z Aliexpress nie dotarła. Problemy z dostawą - luty 2021

Czy poczta kradnie paczki z Aliexpress?

Wielu osobom, które nie mogą doczekać się paczki z Aliexpress przechodzi przez myśl, że przesyłka została skradziona na poczcie. Z moich doświadczeń wynika jednak, że poczta nie kradnie przesyłek z Aliexpress. Zamawiam sporo rzeczy z Chin i wiele rzeczy szło do mnie przesyłką nierejestrowaną i raczej wszystko bez problemu dochodziło.

W ostatnim czasie miałem też przesyłkę, którą nadawca nadał własną metodą: bezpośrednio przez China Post i dotarła w niecały miesiąc. Mowa tu o przesyłce nierejestrowanej.

Z sieciowych rozważań forumowiczów można wywnioskować, że problem z ostatnimi opóźnieniami dostaw z Aliexpress leży po stronie któregoś z pośredników. Przesyłki realizowane przez Caniano nie idę bezpośrednio do Poczty Polskiej, a najpierw trafiają do firmy pośredniczącej (ostatnio dostawałem tego typu paczki adresowane od Sinotrans czy Fast Pro) i to możliwe, że to tam występuje problem z przerobieniem dużej ilości drobnicy, która jest przesyłana z Chin do Polski.

Możemy liczyć na to, że paczki z Aliexpress, które nie dotarły, wciąż są w transporcie i jeszcze może kiedyś zostaną do nas dostarczone. W sieci nie brakuje informacji o tym, że ktoś otrzymał przesyłką na długo po tym, jak minął czas ochrony kupującego i stracił nadzieję na jej dostarczenie. Ja obecnie (luty 2021) wciąż mam niedostarczone paczki z listopada.

Co robić, gdy paczka z Aliexpress nie doszła, a skończył się czas ochrony

Robiąc zakupy na Aliexpress, jako klienci, jesteśmy chronieni programem ochrony kupującego. Na większości aukcji mamy gwarancję zwrotu pieniędzy, jeżeli paczka nie zostanie do nas dostarczona w określonym czasie.

Jakiś czas temu czas na dostarczenie wynosił 60 dni, później został wydłużony do 90 dni, a ostatnio standardem dla przesyłek z Chin do Polski stało się 75 dni.

To czas, po którym możemy założyć tzw. spór (dispute). Jeżeli nasza przesyłka z Aliexpress faktycznie nie doszła, warto skorzystać z tej opcji. Dzięki uzyskamy zwrot za niedostarczony przedmiot, często nawet jeśli został wysłany przesyłką nierejestrowaną.

Z własnego doświadczenia wiem, że większość sprzedawców, w przypadku gdy zgłosimy niedostarczenie przedmiotu godzi się na zwrot pieniędzy, inni proponują wydłużenie czasu ochrony. Są też i tacy, którzy bezwzględnie twierdzą, że towar wysłali i nic ich nie obchodzi to, że paczka do nas nie dotarła. W tym ostatnim przypadku warto poczekać na werdykt Sądu Aliexpress, który może być korzystny dla kupującego, który przesyłki nie dostał.

19 thoughts on “Luty 2021: Paczki z Aliexpress nie dochodzą. Co się dzieje? Skąd gigantyczne opóźnienia?

 1. Dzięki za info.
  Kilka paczek już do mnie nie dotarło. Oczywiście jestem wdzięczny aliexpress za tanie produkty i w momencie otrzymania paczki kontaktuję się ze sprzedającym aby oddać pieniądze.
  Pamiętajcie – tam też żyją ludzie!!!

  1. Uwaga ! Ostrzegam wszystkich ewentualnych klientów Aliexpress .Platforma Aliexpress od pewnego czasu oszukuje i okrada kupujących .Doświadczyłem tego na własnej skórze . Mimo ewidentnych dowodów z wszelkich dostępnych portali śledzenia przesyłek świadczących o tym, że towar nie został wysłany z Chin Aliexpress odmawia zwrotu zapłaty. Dzieje się to ostatnio każdorazowo , kiedy to właśnie platforma Aliexpress odpowiada za logistykę ( dostawa Aliexpress Standard Shipping i Aliexpress Saver Shipping) .Po cichu zostały też zmienione procedury .Nie ma już praktycznie żadnej możliwości kontaktu za pomocą chatu z „żywym” agentem obsługi klienta .Wszystko idzie przez maszynę o nazwie „EVA” .I możesz sto razy zadawać pytanie i sto razy dostaniesz tą samą głupia odpowiedź .Spory o nie dostarczenie towaru , za co odpowiedzialna jest Platforma Aliexpress rozpatruje …Aliexpress . I możesz najwyżej naubliżać maszynie .Ja rezygnuje z zakupów na tej platformie bo nie mam żadnej pewności , że towar dostanę a jeśli nie , to dostane zwrot zapłaty. Dodaję , że nie kupuję już z tania dostawa nierejestrowaną , bo w ciagu roku straciłem tak kilkadziesiąt przesyłek .

 2. Mam dokładnie tą samą sytuację. Żadna z paczek zamówionych w listopadzie nie została dostarczona. Friend zwrócił koszty, natomiast nie potrafił wytłumaczyć co się właściwie dzieje. Z kolei jedna paczka którą zamawialam po nowym roku, doszła do mnie bardzo szybko(ok. 2tyg). Nie wiem jaka jest reguła i co się z tymi przesyłkami dzieje.. Nigdy wcześniej nie było aż takich opóźnień,a zamawiam tam już kupe lat.

 3. Mam podobny problem. Najczęściej jest tak, że przesyłka trafia do Polski, przechodzi odprawę i … cisza. Oczywiście przesyłki giną i w innych etapach transportu, ale i tak najczęściej giną w Polsce. Kupuję z dostawą z Czech, Hiszpanii, Polski, dostawa w 3, 7, 14 dni i nic. Maseczki dochodzą 1 przesyłka na 6 kupionych. Oczywiście zawsze ubiegam nię o zwrot pieniędzy i dostaję, ale dla mnie to tradedia. Coraz rzadziej robię zakupy na AliExpress.

 4. Zamówiłem przesyłkę na Ali expres 19-tego 12-2020 do kwietnia 2021 r. nie dotarła .Napisałem do sprzedającego dlaczego nie dotarła do mnie przesyłka ten twierdzi że wysłał mi i przesłał mi fotkę kuponu z numerem śledzenia na potwierdzenie i żeby sprawdzić na poczcie i tak zrobiłem tylko że na poczcie sprawdzili i nie ma takiego numeru w systemie pocztowym i co teraz KICHA!!! Nie ma się gdzie odwołać czyli ktoś pomaga ZŁODZIEJOM

 5. Tak, kradnie pośrednik prawdopodobnie, firma Fast Pro. Firma krzak. Poczta Polska dopłacała do paczek nierejestrowanych, czyli ponosiła straty. Teraz „oddała” tą nieopłacalną część pośrednikom. Poczta pozbyła się problemu, natomiast, pośrednicy paczki okradają i wyrzucają ponieważ tez na tym interesie nie zarobią, a są to firmy „krzak” ( sp. z o.o, 1 lub 3 osobowe) z kapitałem zakładowym jak Fast Pro 5 tys pln! A gdzie wynajmowanie hal, a gdzie pensje dla pracowników sortowni…od razu widać w tym przekręt. Spróbujcie napisać do Poczty Polskiej, tak jak ja. Odpiszą, że przesyłki są nierejestrowane, więc ich to nie obchodzi. Natomiast na pytanie, która firma pośredniczy w dystrybucji przesyłek z Chin Poczta Polska nabiera wody w usta. Chodzi o to, żeby nie ponosić strat, a przy okazji zniechęcić klientów to zakupów tanimi środkami wysyłki. Bo Poczta na tym traci (są specjalne międzynarodowe regulacje kto dopłaca do „darmowych ” wysyłek z Chin). To jedna wielka klika. Sami wyciągnijcie wnioski kto jest złodziejem.

 6. Poczta polska traciła na darmowych wysyłkach (takie są umowy międzynarodowe, że poczty krajów bogatszych niejako sponsorują poczty krajów biedniejszych, w tym bardzo tanie wysyłki z Chin) , więc przerzuciła je na firmy „krzak”, które oczywiście też muszą stracić, ale za to mogą zgubić, więc Poczta Polska jest zadowolona. Jak złożysz reklamację to powiedzą, że to przesyłka nierejestrowana, więc to nie ich problem, ma prawo zginąć. Tak to firma. Ja już to przerabiałem. Jak się zapytasz kto jest pośrednikiem, to nabiorą wody w usta. Można sprawdzić w ewidencji co to za spółki-pośrednicy z o.o. ( 3 osoby, kapitał zakładowy, 5 tys i takie różne kwiatki). Domyślcie się kto jest złodziejem. Ja wiem.

 7. Pewnie że kradną. Zamówiłem dwa zegarki ani jeden nie dotarł, zamówiłem dwie pary butów też nie ma. Polska poczta to istny koszmar, jak ktoś nie umie czegoś robić to nie powinien tym się zajmować. Pewnie tam wszyscy pracują z grupą inwalidzka i są upośledzeni. Tu może jest przyczyną. Gdzie są moje paczki….

 8. Ja od września zamówiłem z 10 paczek żadna. Podkreślam żadna nie dotarła do mnie. I to z aukcji z dużą ilością sprzedaży.

 9. Posrednik na bank musi kraść! Paczki albo wcale nie dochodzą, albk już jak coś dojdzie to paczka jest rozerwana

 10. To chyba zgoda polskiego rządu na odrabianie strat PP. Paczki przechodza kontrole celna i gina.
  Ale w tym kraju, gdzie nawet ksiadz kradnie to co mówic o maluczkich? A, ze czas skończyć z PP. Inpostowi to się opłaca i nawet paczki dochodza.

 11. Bardzo dużo przesyłek ginie ale i zdarza się że są zagubione już w Chinach . 80 % moich przesyłek z Chin lądowało w Liege następnie Frankrut , Malme i po ok 7 – 10 dniach w Polsce – Chorzów , Nysa Ostróda i podobne miasta i co najciekawsze przesyłki dostarczał listonosz Poczty Polskiej !!! Skoro na przesyłkach jest numer co za problem je elektronicznie rejestrować , trochę dobrej woli czyzamierzone działanie zbiurokratyzowanej PP !

  1. Jest problem bo zarejestrowaną musze dostarczyć i ponosić straty.Więc „wynajęta” firma gubi je i wszystko ok.Dopiero jak wybierzesz przesyłkę rejestrowaną i za nią zapłacisz to PP łaskawie dostarczy.Tak to działa u tych złodzieji.Wszystko w temacie.

 12. Mi nie przyszło 5 na 12 zamówionych rzeczy w lutym tego roku. A mamy sierpień. Miesiąc temu znów coś zamówiłam, na razie nie doszło, zobaczymy czy jednak dojdzie. Jak nie, to chyba zrezygnuję z kupowania tam, bo mrożę sobie pieniądze i nic z tego nie mam…

 13. A czy nie uważacie, że zaginięcie czy wręcz kradzież paczek odbywa się już w Polsce, gdy opuszczają one Urząd Celny a przechodzą w ręce „lokalnego dostawcy” czyli kogo ? Poczty Polskiej ? Giną paczki grubsze i cięższe a dochodzą małe koperty z czymś lekkim. Takie moje są doświadczenia.

 14. Status przesyłki wysłanej AliExpress Standard (wiec nie budżet) , że przeszło cło i wysłane lokalna firmą przewozową. Jak poszło PP to czekanie na spór. Na szczęście oddają kasę …. jeszcze. Jak się wybierze jedną rzecz przez Ali Standard to czasem jest „odbior w automacie” i te dochodzą zaraz po cle bo to Inpost. Tylo to trzeba wybierać ,ale ni zawsze ta opcja jest.

 15. Ja miałem jeszcze inną sytuację. Kupiłem, tracking pokazuje że jedzie i nagle Dostarczono. Chińczyk wysłał mi list przewozowy i na nim wszystko ok. Dzwonię na pocztę i dowiaduję się, że przesyłka dostarczona do kogoś innego w inny rejon kraju i nie była tak paczka, a list z Chin. I co w takiej sytuacji?

 16. Ja również ostatnio czekam na przesyłkę. Odprawa celna na Wegrzech, przesłanie do Polski i cisza. Staram się nie zamawiać przez Caniao bo to najgorszy przewoźnik, już kilkukrotnie przesyłki mi zaginęły. Na szczęście na drobne kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *