Idea Bank nie działa. Awaria po przejęciu przez Pekao [04.01.2021]

W poniedziałek, 4 stycznia od rana nie działa logowanie do Idea Banku. Bank został przymusowo przejęty przez Pekao w związku z kłopotami finansowymi. Przez dłuższy czas nie było wiadomo, czy awaria w Idea Banku to planowane prace związana z przeniesieniem do nowego właściciela, czy coś po prostu się zepsuło.

4 stycznia to pierwszy dzień roboczy działania Idea Banku po przymusowym przejęciu przez Pekao. O takim działaniu zadecydował Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BGF), który uznał, że Idea Bank jest w złej kondycji finansowej i grozi mu upadek.

Przejęcie Idea Banku przez Pekao ma być dla klientów gwarancjom bezpieczeństwa pieniędzy zgromadzonych na kontach w banku należącym do tej pory do Leszka Czarneckiego. Nowy właściciel banku zapewnia klientów, że ich środki są bezpieczne i mają do nich stały dostęp w placówkach Pekao.

Idea Bank przejęty przez Pekao

Awaria w Idea Banku. Nie można zalogować się do konta Idea Bank

Dotychczasowi klienci Idea Banku w poniedziałek od rana zgłaszają problemy z logowaniem do swoich kont. Pierwsze zgłoszenia pojawiły się ok. godziny 10:00. Sprawdziliśmy to, i faktycznie przez kilka minut nie dało się zalogować ani w aplikacji mobilnej, ani przez serwis www. Przez dłuższy czas ani Pekao, ani dawne profile Idea Banku nie informowały, co się stało.

Tuż przed 12:00 pojawił się jednak komunikat, w którym poinformowało, że przerwa w dostępie do kont związana jest z pracami technicznymi. Po godzinie 12:00 udało się nam zalogować do aplikacji mobilnej Idea Banku, jednak działała ona wyraźnie wolniej niż zwykle. W serwisie transakcyjnym na komputerze, pojawiały się komunikaty o błędzie.

Awaria Idea Bank

Co ciekawe, w poniedziałek rano problem z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej mieli też klienci banku Santander (dawne BZWBK). Obie awarie raczej nie są jednak ze sobą powiązane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *