Słuchawki bluetooth A6S. Co warte są bezprzewodowe słuchawki do 20 zł?

Czy bezprzewodowe słuchawki do 20 zł faktycznie działają? O dziwo tak! I to nawet całkiem nieźle. Mowa tu o słuchawkach bluetooth A6S, które z wyglądu przypominają trochę słuchawki od Xiaomi, ale są od nich jeszcze tańsze.

Na wstępie ustalmy jedno – za 20 zł nie da się kupić sprzętu audiofilskiego, więc przy tej recenzji daruję sobie ocenianie basów, słyszalności wysokich, niskich tonów itd. Słuchawki bezprzewodowe do 20 zł mają po prostu pozwolić wyraźnie usłyszeć co mówią bohaterowie filmu, uczestnicy podcastu czy od biedy dać posłuchać radia albo kilku utworów ze Spotify.

Słuchawki bluetooth A6S

Ja swój komplet słuchawek A6S kupiłem na Shopee za niecałe 19 zł, ale później widziałem, że w jakiejś promocji można było wyrwać je nawet za 15 zł.

Same A6S prezentują się zgrabnie, są zamknięte w mały dyskretnym pudełku, bez żadnych oznaczeń. Ogólnie na słuchawkach poza oznaczeniem prawa/lewa nie ma żadnych napisów. Oryginalne pudełko zawiera oprócz pudełka ze słuchawkami krótki kabelek do ładowania oraz instrukcję w języku angielskim i chińskim.

spis treści

Słuchawki bluetooth A6S – opinia, recenzja, czy warto?

Szczerze mówiąc takie zadania słuchawki A6S spełniają. Testuję je zaledwie od kilku tygodni i trudno mi mówić cokolwiek o ich wytrzymałości, jednak na razie jestem całkowicie zadowolony.

W przeciwieństwie do wielu tanich słuchawek nawet przewodowych, na które trafiałem w tym przypadku głos, czy to lektora w Netflixie, czy muzyki jest w miarę czysty i zrozumiały. Nie ma żadnych pogłosów, szumów itp.

Samo połączenie słuchawek z telefonem też zdecydowanie na plus. Pojedyncze słuchawki (lewa i prawa) łączą się bezpośrednio z telefonem, a nie jak w przypadku wielu tanich słuchawek bluetooth ze sobą, dzięki czemu nie ma aż tylu zakłóceń.

Nie ma też problemu, żeby korzystać z jednej słuchawki z zestawu A6S, a druga ładować w pudełku z powerbankiem.

Słuchawki bluetooth A6S – instrukcja obsługi

Konfiguracja słuchawek A6S jest ultra prosta – polega jedynie na połączeniu telefonu ze słuchawkami tuż po wyjęciu z pudełka. Aby wybudzić tryb parowania z urządzeniem (np. telefonem) trzeba na słuchawkach wyjętych pudełka przycisnąć i przytrzymać oba przyciski przez 3 sekundy, aż lampki zaczną mrugać na niebiesko i czerwono. Następnie w telefonie lub innym urządzeniu wybieramy urządzenie „tws-A6S” i akceptujemy zgody na połączenie.

Słuchawki bluetooth A6S - instrukcja obsługi

Od tego momentu słuchawki są już sparowane z urządzeniem i będą się z nim łączyć automatycznie tuż po wyjęciu z pudełka ładowania.

Słuchawki umożliwiają sterowanie dwoma fizycznymi przyciskami (nie są to przyciski dotykowe). Zaczynając od końca:

 • trzy kliknięcia w prawą słuchawkę uruchamia asystenta Google,
 • trzy kliknięcia w lewą słuchawkę dzwoni pod ostatnio wybierany numer,
 • przytrzymanie prawej/lewej słuchawki pozwala wywołać kolejny/poprzedni utwór ,
 • pojedyncze kliknięcie zatrzymuje/uruchamia muzykę,
 • dłuższe przycisku słuchawki wyłącza ją.

Według instrukcji dwukrotne przyciśniecie przycisków ma pozwalać dać muzykę głośniej/ciszej, ale u mnie na telefonie (Redmi Note 9) ta funkcja akurat nie działa.

Słuchawek nie musimy włączać po skończeniu używania, po prostu odkładamy je na swoje miejsce w pudełku, gdzie same wyłączą się po doładowaniu baterii z powerbanka umieszczonego w pudełku.

Słuchawki bluetooth A6S – specyfikacja, bateria

Według opisu z pudełka:

 • Wersja bluetooth: 5.0
 • Czas rozmów: ok. 3 godz.
 • Czas muzyki: ok. 2,5 godz.
 • Czas czuwania: do 80 godz.
 • Czas ładowania słuchawki 1 godz.
 • Czas ładowania power banka w pudełku: 2 godz.
 • Zasięg: ok. 10 metrów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *