Jaki prezent na Dzień Dziadka? 10 prezentów, które można kupić dziadkowi

Pamiętacie, że już 22 stycznia w Polsce obchodzimy Dzień Dziadka? Z tej okazji przydałoby się przygotować jakiś prezent i odwiedzić swojego seniora. Dla spóźnialskich i zapominalskich przygotowaliśmy poradnik, który pomoże wam odpowiedzieć na pytanie jaki prezent na Dzień Dziadka.

Dzień Babci w Polsce obchodzi się już od lat sześćdziesiątych. Dzień Dziadka jest świętem nieco nowszym, ale równie ważnym. Tego dnia wnukowie i wnuczki mają okazję podziękować i okazać szacunek swoim dziadkom.

Z racji sąsiadujących dat (21 i 22 stycznia) obchody z okazji Dnia Dziadka łączone są często z Dniem Babci. W tym okresie wiele szkół i przedszkoli organizuje specjalne wydarzenia. O swoich dziadkach warto też pamiętać, już gdy nie jest się dzieckiem. 22 stycznia koniecznie odwiedźcie swoich dziadków i zadbajcie o wcześniejsze przygotowanie jakiegoś małego podarunku dla dziadka. Co może się nadać, jako prezent na Dzień Dziadka?

spis treści

Zrób dziadkowi laurkę

Będę się upierał, że jeśli dziecko robi prezent dla babci powinniśmy się zastanowić, czy dobrym wyborem nie będzie własnoręczne przygotowanie laurki. Tak samo dziadkowie lubią dostać coś, co nie zostało kupione w sklepie, a zrobione przez samego wnuka lub wnuczkę.

Najlepszy prezent dla dziadka to wspólnie spędzony czas

Jeżeli metryka wskazuje na to, że przygotowanie laurki to jednak nie jest dobry pomysł, zastanów się czy najlepszym prezentem dla dziadka nie będzie spędzenie z nim czasu. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo zabiegani i często zapominamy o swoich bliskich. Dzień Dziadka to dobra okazja na to, by spotkać się ze swoim dziadkiem w jakiejś miłej, być może nietypowej scenerii.

22 stycznia. Jaki prezent na Dzień Dziadka?

Jeżeli Twój dziadek jest miłośnikiem filmów, możesz zabrać go do kina, jeśli teatru – wybierzcie się razem do teatru. Choć zima temu nie sprzyja, z dziadkiem zapalonym wędkarzem warto wybrać się na ryby – łowienie spod lodu to też niezwykle ciekawa rzecz, której możesz przy okazji nauczyć się od dziadka.

Jeśli nie macie aż tak wspólnych tematów z dziadkiem, wystarczy zwyczajna wizyta i rozmowa przy herbatce.

10 prezentów dla dziadka

  1. Jeśli rozważasz praktyczny prezent dla dziadka, zastanów się nad kupieniem mu elektrycznej maszynki do golenia. Jeżeli Twój dziadek nie lubi elektrycznych maszynek, jako prezent na Dzień Dziadka możesz mu kupić jakąś bardziej zaawansowaną jednorazówkę wraz z kosmetykami (warto sprawdzić, jakich używa i kupić mu podobne) – w męskiej łazience tego nigdy nie za wiele.
  2. Praktycznym prezentem dla dziadka, który pozwala kontrolować stan zdrowia jest też ciśnieniomierz. Radzimy wybrać łatwy w obsłudze automatyczny, który sam dobiera ilość potrzebnego powietrza i sam dokonuje pomiaru.
  3. Dziadkowie, którzy chodzą na spore zakupy z pewnością docenią wózek na zakupy. Ten atrybut starszych zakupowiczów, to nie tylko krzyk seniorskiej mody, ale realna pomoc dla osób, które nie mają siły nosić siatek z ciężkimi zakupami.
  4. Jeżeli Twój dziadek jest zapalonym działkowcem, rozważ kupienie mu czegoś, co przyda się już podczas wiosennych nasadzeń. Jeśli nie wiesz, jakich narzędzi potrzebuje na działce, dobrym prezentem dla dziadka mogą okazać się np. pojemnik termiczny do przenoszenia jedzenia czy termos. Wiosną na działce jest jeszcze chłodno i Wasz dziadek z pewnością doceni ciepły posiłek podczas pracy działkowicza.
  5. Jeżeli wiesz, że Twój dziadek od czasu do czasu lubi skosztować ulubionego alkoholu, jako prezent sprawdzą się kieliszki lub szklanki do degustacji takowego. Jeżeli dziadek lubi whisky lub koniaki odpowiednie będą szklaneczki lub koniaków. Do wina sprawdzą się ładne, wykonane z porządnego szkła lampki, zaś do piwa kufel lub nieco bardziej eleganckie szklanki lub pokale.
  6. Jeśli koniecznie chcesz kupić dziadkowi coś okazjonalnego, możesz wybrać się do sklepu z gadżetami. Znajdziesz tam sporo przygotowanych specjalnie na Dzień Dziadka rzeczy: kubków, etui na okulary czy odzieży.
  7. Dziadkowi, który tzw. jesień życia spędza w bibliotece można kupić ciekawą książkę, tym który czytają mniej doradzamy zakup jakiegoś ciekawego, zgodnego z zainteresowaniami dziadka albumu.
  8. Dziadkowie, którzy mają dużo czasu i przy tym lubią ruszyć głową, można kupić puzzle albo porządny zestaw do gier karcianych – to drugie rozwiązanie sprzyja też integracji ze znajomymi seniorami.
  9. Dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziadka jest też krawat. Wybierz najlepiej jedwabny, który jest dobrej jakości. Wybierając ten punkt, koniecznie sprawdź artykuł: Czy kolor krawata ma znaczenie? Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego zastanów się nad kupnem dziadkowi szelek albo spinek do koszuli (oczywiście jeśli lubi nosić takie atrybuty i ma już spodnie i koszule przygotowane do takich dodatków).
  10. Na koniec jeszcze jedna praktyczna porada. Nasi dziadkowie są z pokolenia, które lubi majsterkować. Wyposażona skrzynka na narzędzia, komplet śrubokrętów czy inne rzeczy, które przydadzą się w dziadkowym warsztacie, zawsze są mile widziane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *