Życzenia na Trzech Króli 2022 – czy wysyłać? Zobacz, jakie życzenia składa się na Trzech Króli [6.01.2022]

Życzenia na Trzech Króli stają się coraz popularniejsze. 6 stycznia obchodzi się święto upamiętniające trzech mędrców, którzy odwiedzili małego Jezusa w stajence. Święto to staje się coraz, popularniejsze, przez Polskę przechodzą Orszaki Trzech Króli. Ale czy składa się życzenia na Trzech Króli? Czego powinno się życzyć z okazji Trzech Króli?

Trzech Króli to właściwie w Kościele Katolickim upamiętnienie Objawienia Pańskiego zwanego też Epifanią. W Polsce święto wypadające 6 stycznia nabiera popularności głównie od 2010 roku, kiedy to Trzech Króli zostało dniem wolnym od pracy. O co właściwie chodzi w święcie Trzech Króli, można przeczytać tutaj.

W tym artykule zastanowimy się za to, czy składać życzenia na Trzech Króli, a jeśli tak to jakie i komu.

spis treści

Czy składa się życzenia na Trzech Króli?

Składanie życzeń na Trzech Króli w Polsce nie jest rzeczą powszechną tak, jak życzenie sobie pomyślności na Boże Narodzenie czy Nowy Rok. Trzech Króli to jednak święto wesołe, symbolizujące przybycie mędrców, którzy obdarowali narodzone dzieciątko prezentami. Nie ma więc żadnych przeszkód, byśmy obdarowali naszych bliskich prezentami, a także złożyli życzenia na Trzech Króli.

Życzenia na Trzech Króli 2022

Jeżeli do tej pory w naszej rodzinie i wśród naszych znajomych nie składało się życzeń na Trzech Króli, być może warto taką miła tradycję zapoczątkować. Każda okazja do pokazania swoim bliskim, że pamiętamy o nich, i że życzymy im dobrze jest bardzo cenną inicjatywą. Nie wstydźcie się więc życzyć swoim znajomym dobra z okazji święta Trzech Króli.

Jakie życzenia na Trzech Króli 2022?

Życzenia na Trzech Króli mogą nawiązywać zarówno do gwiazdy, która prowadziła mędrców do Betlejem, jak i do prezentów przekazanych przez królów nowo narodzonemu Jezusowi. W zależności od wieku i stopnia zażyłości z osobą, której składamy życzenia, te mogą być poważniejsze lub bardziej na lizie, a nawet śmieszne.

Życzenia nawiązujące do drogi i gwiazdy wyznaczającej drogę Trzech Króli mogą sprowadzać się do życzenia naszym bliskim, by byli prowadzeni przez Gwiazdę Betlejemską, tak jak prowadziła Trzech Króli.

W swoich życzeniach możemy też nawiązać do darów składanych przez mędrców. Trzej Królowie obdarowali Świętą Rodzinę: złotem, mirą i kadzidłem – produktami bardzo cennymi i uważanymi za luksusowe. Z tej trójki, dziś największym symbolem bogactwa i dostatku jest oczywiście złoto. Bliskim, którym życzymy powodzenia w interesach i stabilności finansowej, możemy życzyć naturalnie, by Trzej Królowie przynieśli im złota.

Gotowe życzenia na Trzech Króli do wysłania SMS

W sieci można znaleźć wiele gotowych życzeń na Trzech Króli. Są to zarówno krótkie wierszyki, które można wysłać SMS-em, jak i nieco dłuższe życzenia do wygłoszenia osobiście lub przesłania w formie e-maila, listu lub wiadomości na Facebooku albo WhatsApp-ie.

Życzenia na Trzech Króli

Oto ładne gotowe życzenia na Trzech Króli, które możesz wysłać do przyjaciół:

Niech Trzech Królowie przyniosą Ci wiarę, nadzieję i miłość.

Trzej Królowie przynieśli dzieciątku mirrę, kadzidło i złoto. Niechaj i Tobie niczego nie zabraknie w Nowym Roku.

Niech jasna Gwiazda prowadzi Cię przez życie, podobnie jak prowadziła Trzech Króli.

Trzej Królowie wyruszyli w podróż, by złożyć pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Ty również postaraj się znaleźć drogę do szczęścia!

Pokoju i pomyślności z okazji Święta Trzech Króli. K+M+B

Niech Trzej Królowie będą dla Ciebie przewodnikami wiary w rozpoczętym właśnie roku.

Na Trzech Króli znane są też dłuższe wierszyki:

Z dalekiego wschodu, piaskami pustyni
jadą trzej królowie, bardzo już znużeni.
Od miasta do miasta w słonecznej spiekocie
rozpytują wszędzie o królewskie Dziecię.
Nikt jednak im wskazać nie potrafi drogi:
w pałacach Go nie ma, bo to Król ubogi.
Zawierzyli przeto gwieździe nad Betlejem,
ona im stajenkę wskazała promieniem.

Mędrcy świata – Trzej Królowie.
Każdy się inaczej zowie.
Kacper, Melchior i Baltazar.
Dziś te imiona świat powtarza.
Gwiazdą prowadzeni,
przybyli do Ziemi świętej.
Zaśpiewali Kolędę.
Pokłon Panu swój oddali.
Złoto, Kadzidło i Mirrę darowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *