Co kupić na Dzień Babci? 10 pomysłów na prezent dla babci

21 stycznia w Polsce to Dzień Babci. Z tej okazji spotykamy się z naszymi babciami, warto też zadbać o jakiś prezent dla babci. Pamiętajmy jednak, by prezent dla babci wręczać osobiście, bo tego dnia bardziej od rzeczy materialnych liczy się nasza obecność i pamięć. Oto pomysły, co można kupić naszej ukochanej babci w dniu jej święta.

Być może tego nie wiedzieliście, ale Dzień Babci to typowo polskie święto. W naszym kraju za jego twórcę uznaje się poznańskiego dziennikarza, który spopularyzował ten dzień. W naszym kraju Dzień Babci obchodzony jest głównie przez dzieci. Z tej okazji w szkołach często przygotowywane są apele.

Wiele osób, także w dorosłym wieku tego dnia stara się spotkać z babcią. Idąc 21 stycznia do babci często zastanawiamy się, jaki prezent dla babci wybrać. Oto nasze podpowiedzi.

spis treści

Jaki prezent dla babci z Aliexpress?

W dobie Internetu i zakupów w sieci naturalnym jest, że prezent dla babci chcemy kupić wysyłkowo. Kupując podarunek należy jednak pamiętać o czasie dostawy. Robią zakupy na Aliexpress musimy liczyć się z tym, że paczki z chińskiego portalu idą do Polski przez kilka tygodni, czasami nawet dwa miesiące.

Aliexpress kusi bogatą ofertą rzeczy, które można kupić babci. Jeżeli uda nam się wcześniej zrobić tam zakupy możemy faktycznie znaleźć ciekawy i oryginalny prezent dla babci w atrakcyjnej cenie. Warunkiem jest jednak szybkie podjęcie decyzji i zamówienie. Jeżeli chcemy zdążyć z przesyłką do 21 stycznia, bezpiecznie byłoby pomyśleć o zamówieniu już w listopadzie. Robiąc zakupy na początku stycznie nie powinniśmy liczyć, że paczka dotrze do nas przed Dniem Babci.

Prezent dla babci

Jeżeli mamy jeszcze trochę czasu do Dnia Babci, a boimy się, że nie zdążymy z przesyłką z Aliexpress, zawsze możemy poszukać czegoś ciekawego na polskim Allegro. Tam zazwyczaj przesyłki docierają do nas w ciągu kilku dni.

Prezent dla babci najlepiej zrobić samemu

Pamiętajcie, że w Dzień Babci nie są najważniejsze prezenty. Priorytetem tego dnia jest znalezienie czasu dla naszych najstarszych członków rodziny. Prezent dla babci jest tylko dodatkiem, do twojej obecności, więc pamiętaj o tym, żeby go nie wysyłać, ani nie „podawać” przez kogoś lub w biegu.

21 stycznia warto sobie zarezerwować kilka godzin i złożyć babci dłuższą wizytę. Na spokojnie porozmawiać, pożartować i miło spędzić czas.

Jeżeli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, jaki Twoje dziecko mogłoby dać prezent dla babci, rozważ doradzenie mu przygotowania czegoś „od siebie”. Większość babć powinna docenić dzieło wnuczka lub wnuczki, które ten wykona własnoręcznie. Może to być lurka, może to być bukiet kwiatów (np. origami z papieru) czy jakaś pamiątka wykonana np. z drewna.

10 prezentów na prezent dla babci z okazji Dnia Babci

Jeśli jesteście już trochę za starzy na robienie laurek, albo chcecie po prostu kupić prezent dla babci, przydatna może okazać się poniższa lista:

  1. Kwiaty – praktycznie wszystkie kobiety kochają kwiaty. Kupując prezent dla babci nie musimy kupować bukietu ciętych kwiatów, możemy wybrać te doniczkowe. Babcia, której sprezentujemy kwiatka w doniczce będzie miała pamiątkę, a przy okazji ciekawe zajęcie.
  2. Jeżeli nasza babcia lubi gotować możemy kupić jej coś do kuchni. Ciekawym rozwiązaniem wydają się okolicznościowe fartuchy. Jeżeli chcemy, możemy wybrać taki ze specjalnym nadrukiem z okazji Dnia Babci.
  3. Wózek na zakupy – wiele osób może podśmiewać się z takiego prezentu, jednak każda babcia, która od czasu do czasu rzuca się w zakupowy wir, z pewnością doceni ten prezent.
  4. Prozaicznym, ale szalenie praktycznym prezentem dla babci może okazać się pojemniczek na leki. Jeżeli wiemy, że nasza Seniorka przyjmuje sporą ilość leków, taki organizer pomaga zaplanować ich przyjmowanie, a także pozbycie się mało estetycznych opakowań.
  5. Na chłodne zimowe wieczory babci może przydać się koc elektryczny.
  6. Humorystycznym rozwiązaniem jest kupienie babci i przy okazji sobie czegoś fajnego do ubrania. Nie mówię tu o jakiś wyszukanych kreacjach. Skarpetki, koszulka albo czapka w takim samym kolorze i kroju dla siebie i babci, połączy Was w fajną parę i pokaże jedność w rodzinie.
  7. Jeżeli Twoja babcia ceni sobie dobrą kawę lub herbatę idealnym prezentem może okazać się porcelanowy czajniczek albo ładna ceramiczna filiżanka.
  8. Jeżeli Twoja babcia jest osoba, która mimo swojego wieku nie może usiedzieć na miejscu, ciekawym rozwiązaniem jest wykupienie jej jakiejś atrakcji np. zabiegu w SPA. Dobrym rozwiązaniem byłoby też zabranie babci na koncert, do teatru albo opery – pamiętajcie, jednak, że wtedy warto kupić dwa bilety i wybrać się razem z nią.
  9. To, że babcia ma swoje lata, nie oznacza, że nie chce być piękną i podziwianą kobietą. Nasze babcie, podobnie jak młodsze panie lubią się stroić, lubią być podziwiane. Jeżeli wiemy, że nasza babcia używa perfum, dobrym prezentem na Dzień Babci może okazać się flakonik z perfumami lub inne kosmetyki dobrej jakości.
  10. Jeżeli nasza babcia jest fanką porządku i wszechobecnego ładu. Możemy zastanowić się nad kupnem jej w prezencie jakiegoś urządzenia, które pomoże ten porządek utrzymać. Osoby, które na prezent dla babci mogą przeznaczyć sporą sumę mogą pomyśleć np. o odkurzaczu automatycznym. Ci z nieco mniej zasobnymi portfelami mogą rozejrzeć się za szczotką parową do ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *