Koronawirus w Polsce. Kiedy zamknięcie sklepów? [MARZEC 2020]

W związku z pandemią koronawirusa, w Polsce od 12 marca zamknięte będą wszystkie szkoły i przedszkola, ale też kina, teatry czy inne atrakcje kulturalne. Pojawiły się też informacje, że rząd zamierza wkrótce zamknąć sklepy. Sprawdziliśmy, czy faktycznie w związku z epidemią w Polsce zamknięte zostaną sklepy i galerie handlowe.

Zróbcie zakupy, za pół godziny w Polsce zostaną zamknięte wszystkie sklepy– takie wiadomości na Facebooku rozsyła spora część moich znajomych.

Po tym, jak rząd zdecydował o zamknięciu placówek edukacyjnych: szkół, żłobków, przedszkoli, a także odwołaniu imprez masowych, wiele osób zastanawia się co będzie następnym krokiem w walce z koronawirusem w Polsce.

Koronawirus zamknie sklepy?

W Polsce pojawiła się popularna plotka, według której po szkołach i żłobkach, kolejnymi placówkami zamkniętymi w związku z epidemią mają być sklepy, centra handlowe i galerie.

SMS-y i wiadomości na temat zamknięcia sklepów w związku z epidemią koronarirusa, rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Znajomi ostrzegają się nawzajem, by zrobić zakupy, zanim rząd zamknie sklepy w związku z koronawirusem.

Wiele osób zastosowało się do tych porad. Personel wielu sklepów nie nadąża z uzupełnianiem braków na półkach. Ludzie bojąc się tego, że w związku z koronawirusem rząd zamknie sklepy wykupują głównie produkty spożywcze: makaron, ryż, kasze; ale także środki czystości.

Czy przez koronawirusa zamkną sklepy w Polsce?

Plotka o możliwości zamknięcia sklepów przez rząd nabrała tak dużych rozmiarów, że do sprawy postanowiła odnieść się sama minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która napisała na Twitterze, że informacja o rozważanych planach zamknięcia sklepów w związku z koronawirusem to fakenews.

Polski rząd zapewnia, że w związku z epidemią koronawirusa w Polsce nie ma planów zamknięcia sklepów. Minister poinformowała, że obiekty handlowe działają normalnie i nie ma planów dotyczących nakazu zamykania galerii handlowych.

https://twitter.com/JEmilewicz/status/1237796650237726721

Nie powinniśmy więc obawiać się, że rząd w związku z koronawirusem zamknie sklepy. Pamiętajmy, że żywność i środki czystości to artykuły pierwszej potrzeby, a żadne regulacje nie mogą pozbawić społeczeństwa do takowych.

Wszelkie informacje o tym, że wkrótce mają zostać zamknięte sklepy, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa to najprawdopodobniej głupie żarty, które mogą doprowadzić do paniki. Warto więc przekazać tę informację swoim znajomym, by zaprowadzić trochę spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *