Hurtownia sprzęgieł KTR

Internetowa hurtownia sprzęgieł KTR Zaopatrzenie24 dysponuje komponentami w różnych wariantach i konfiguracjach. Jeśli szukasz nietypowego rozwiązania lub – po prostu – wysokiej jakości sprzęgieł, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Zaopatrzenie24!

Sprzęgła są komponentem, który stosuje się między innymi w maszynach przemysłowych, w celu łączenia i rozłączania wałów. Aby mechanizm był skuteczny, musi być odpowiednio dobrany do aplikacji. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, by mieć pewność, że faktycznie wybrane sprzęgło KTR będzie optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem.

spis treści

Charakterystyka sprzęgieł

Na rynku dostępne są sprzęgła w różnych wariantach konstrukcyjnych. Jednakże bez względu na rodzaj, każdy model składa się z części czynnej i biernej. Element czynny inaczej nazywany jest elementem napędowym, natomiast bierny – napędzanym. Zadaniem sprzęgieł jest nie tylko rozłączanie i łączenie wałów, ale także przekazywanie im momentu obrotowego.

Sprzęgła można podzielić według wielu kryteriów. W pierwszej kolejności możemy wziąć pod uwagę metodę łączenia członów i tu dysponujemy zarówno sprzęgłami rozłącznymi, jak i nierozłącznymi. Szukając komponentu pod kątem kierunku przekazywania mocy, wyróżniamy sprzęgła jednokierunkowe i dwukierunkowe. Są to jednak podziały nieco ogólnikowe i wybierając komponent, warto zagłębić się w nieco rozbudowane i zaawansowane klasyfikacje. Kategoryzacje te zwykle dokonywane są na podstawie konstrukcji oraz możliwości poszczególnych modeli i na tej podstawie możemy wyróżnić następujące warianty:

 • sprzęgła skrętnie elastyczne-kłowe
 • sprzęgła kołnierzowe
 • sprzęgła mieszkowe i oponowe
 • sprzęgła przeciążeniowe
 • sprzęgła do serwonapędów
 • sprzęgła do enkoderów
 • sprzęgła z łącznikiem płytkowym
 • sprzęgła magnetyczne
 • sprzęgła skręcane
 • sprzęgła całostalowe
 • sprzęgła palcowe

Najpopularniejsze sprzęgła KTR

Najpopularniejsze sprzęgła KTR to niewątpliwie modele skrętnie elastyczne – kłowe. Mają charakterystyczną budowę, bowiem wyposażone zostały w tak zwane “kły”, o nieco zaokrąglonej końcówce i umieszczone na połówkach komponentu. Między wspomnianymi połówkami często umieszcza się specjalny łącznik. Taka budowa sprawia, że sprzęgło Rotex doskonale radzi sobie z redukowaniem drgań oraz udarów, a celem zastosowania kłów jest całkowite wyeliminowanie nacisku działającego na krawędzie.

Równie popularne są sprzęgła z łukowymi zębami. W przypadku marki KTR na uwagę zasługują przede wszystkim modele z serii BoWex oraz Gearex. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z bezobsługowym sprzęgłem, świetnie kompensującym odchyłki łączonych wałów, w tym kątowe, osiowe i promieniowe. Natomiast sprzęgło Gearex sprawdzi się szczególnie tam, gdzie wymagana jest zdolność przenoszenia bardzo wysokich momentów obrotowych. Maksymalna granica w komponencie tej serii wynosi około 2750000 Nm.

Na uwagę zasługują także sprzęgła mieszkowe KTR z serii Tooflex, które są komponentami skrętnie sztywnymi i doskonale sprawdzą się w obrabiarkach, systemach pozycjonowania, przekładniach planetarnych czy stołach indeksujących.

Dlaczego warto inwestować w sprzęgła KTR

Bez względu na to, czy szukasz standardowego rozwiązania, czy nieco specjalnego bądź specyficznego, gwarantujemy, że hurtownia sprzęgieł Zaopatrzenie24 ma w swoim asortymencie wszystko, czego potrzebujesz. Oferta w głównej mierze obejmuje wysokiej jakości sprzęgła KTR, które doskonale sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach. Warto inwestować w produkty marki KTR, ponieważ firma jest obecna na rynku od bardzo dawna, co przekłada się na bogate doświadczenie i dużą wiedzę w tym segmencie. Proponowane sprzęgła KTR stanowią nie tylko innowacyjne rozwiązania, ale są również odpowiedzią na rosnące wymagania stale rozwijającej się techniki oraz oczekiwania zainteresowanych. Dostępne serie marka produkuje z myślą również o konkretnych aplikacja, a to sprawia, że komponenty są przygotowane na wszelkie sytuacje i ewentualności.

Jeśli masz problem ze znalezieniem optymalnego rozwiązania lub nie wiesz, czy wybrane sprzęgła KTR sprawdzą się w Twojej aplikacji, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami z Działu Obsługi Klienta Zaopatrzenie24!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *