Najlepsze tanie pióro do podpisów. Z piórem Jinhao x750 poczujesz się, jak prezes

Podpisywanie dokumentów piórem dodaje nam nie lada szyku. Do tej czynności warto mieść specjalne pióro, które będzie się nie tylko ładnie prezentować, ale postawi też pewną, dość grubą kreskę. Takie pióro wcale nie musi być drogie. Śmiało mogę powiedzieć, że Jinhao x750 to najlepsze tanie pióro do podpisów, jakie mam.

Posiadaczem chińskiego pióra Jinhao x750 jestem już do dobrych kilka miesięcy. Mam w kolekcji kilka chińskich piór, ale to zdecydowanie jest najlepszym wyborem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o podpisywanie dokumentów.

Piórem da się też robić codzienne notatki, ale raczej nie dłuższe formy, a po prostu hasła notowane na żółtych karteczkach. Chodzi tu o grubość stalówki. W moim przypadku jest to 0,5 mm, jednak wydaje mi się, że w rzeczywistości może ona mieć nieco większy rozmiar.

Dobre pióro do podpisów za 20 złotych

Jinhao x750 to klasyk chińskich piór wiecznych. Pióro bez problemu dostaniemy na Aliexpress. Jego cena wraz z przesyłką raczej zamyka się w 5-6 dolarach. Jeżeli nie zależy nam na jakiś szczególnym kolorze, możemy liczyć na niższą cenę. Jeżeli dysponujemy „zawrotną” kwotą 20 złotych możemy pozwolić sobie na ten luksusowy produkt.

Recenzja Jinhao x750 - tanie pióro do podpisów

Piszą „luksusowy produkt” o piórze Jinhao x750 wcale nie przesadzam. Prezencja tego środka piśmienniczego jest bardzo dobra. Pióro ma charakterystyczny cygarowaty kształt. Jest dość grube i ciężkie. Doskonale leży w dłoni.

Jeżeli chodzi o walory użytkowe pióra Jinhao x750 z Aliexpress nie mam też żadnych zarzutów. Pióro pisze doskonale. Stalówka nie robi kleksów, a atrament podawany jest płynnie. Pióro nie ma problemów też z zasychaniem. Startuje bez problemu nawet po kilku dniach nieużywania.

Pióro do podpisów, czyli jakie?

Opisując Jinhao x750 napisałem, że jest to najlepsze tanie pióro do podpisów. Moglibyście zapytać „pióro do podpisów”, czyli jakie? Czym się różni pióro do podpisów od pióra do robienia notatek czy wypełniania dokumentów.

Test pióra Jinhao x750 - najlepsze tanie pióro do podpisów

Moim zdaniem dokumenty, a zwłaszcza urzędowe formularze, ale także zwykłe notatki w kalendarzu czy notesie robi się piórem o cienkiej stalówce. 0,38 mm w Jinhao 126, czy moim ulubionym Jinhao 911, nadają się do tego lepiej niż stalówki grubsze.

Do podpisów lepiej nadaje się też pióro grubsze i cięższe – pewniej leży w dłoni, podczas gdy do codziennego robienia notatek, zwłaszcza tych dłuższych preferuję przyrządy lżejsze, bo używając takich mniej męczy się ręka.

Do pióra do podpisów warto dokupić dobry atrament wodoodporny do podpisów, dzięki czemu nasz podpis złożony na dokumencie piórem będzie nie tylko efektowny, ale przede wszystkim trwały i trudny do wymazania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *