Luty 2020. Są opóźnienia w dostawie paczek z Aliexpress!

Paczki z Aliexpress do Polski zazwyczaj są dostarczane w czasie od trzech tygodni do nawet dwóch miesięcy od zamówienia. Internauci skarżą się, że na przełomie stycznia i lutego pojawił się problem nie tyle z czasem dostawy, ale czasem w jaki paczki są nadawane przez sprzedawców z Aliexpress.

Internauci skarżą się, że od drugiej połowy stycznia wciąż czekają na nadanie paczki z Aliexpress. Z własnego doświadczenia wiem, że jest jakiś problem z nadawaniem przesyłek z popularnego serwisu z Chin.

Sam oczekuję na nadanie przedmiotu zamówionego 26 stycznia (artykuł jest pisany 18 lutego). To nie jest odosobniony przypadek, bo drugi z przedmiotów, który jeszcze nie został nadany zamówiłem 2 lutego. Status przesyłki wciąć jest oznaczony jako „Awaiting Shipment” mimo że licznik czasu, w jakim sprzedawca był zobowiązany wysłać paczkę już kilka razy zmieniał swoją wartość.

spis treści

Dlaczego sprzedawca jeszcze nie nadał paczki z Aliexpress?

Problemów z nadawaniem paczek z Chin w lutym 2020 roku można upatrywać się w obchodzonym przez Chińczyków pod koniec stycznia Chińskim Nowym Roku. To wielkie święto dla obywateli tego kraju, które jest obchodzone przez kilka dni. Chińczycy w trakcie święta nie pracują. Zamknięte są też różne sklepy i instytucje.

W tym roku w ramach walki z koronawirusem, którzy szaleje w Chinach rząd postanowił wydłużyć wolne związane z Chińskim Nowym Rokiem. Święta miały potrwać do początku lutego, ale jak donosi gazeta „South China Morning Post” miliony Chińczyków wciąż nie wróciły do pracy, co powoduje spore opóźnienia.

W Chinach wiele osób ciągle obawia się wyjść na ulice miast bo boi się zarażenia wirusem. Część Chińczyków, która miała kontakt z chorymi na koronawirus przechodzi też kwarantannę.

Stąd opóźnienia w wielu sklepach, czy firmach zajmujących się wysyłaniem paczek z Aliexpress.

Paczka z Aliexpress do Polski

Poczta Polska zawiesza wysyłkę do Chin w związku z koronawirusem

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja o zawieszeniu wysyłania paczek do Chin przez Pocztę Polską w związku z koronawirusem i zawieszonymi lotami do Chin. Komunikat Poczty Polskiej dotyczył jednak jedynie przesyłek wysyłanych do „państwa środka”, ale nie tych, które z Chin idą do Polski.

Niestety wiele linii lotniczych zdecydowało się zawiesić lub ograniczyć loty do Chin, przez co część przesyłek wysyłanych drogą lotniczą mogła mieć trudności z dotarciem do Europy.

Nie jest to jednak regułą. Ja jedną z zamówionych paczek na początku stycznia dostałem w zaledwie 21 dni od zamówienia, więc przesyłka z Aliexpress dotarła do Polski ekspresowo, nawet mimo trudności.

Czy koronawirus może przenieść się w paczce z Aliexpress?

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników zakupów z Chin. Specjaliści uspokajają, że koronawirus, czyli groźny wirus z Chin, aby przetrwać potrzebuje nosiciela. Według naukowców nie ma więc szans, by przetrwał on w paczce z przedmiotami dłużej niż kilka godzin. Wobec tego zamawiając przedmioty z Aliexpress, po tym jak spędzą kilka dni w magazynach transportowych, nie powinniśmy się obawiać, że w kopercie z zamówieniem czyha na nas niebezpieczeństwo zarażenia.

Niestety biorąc pod uwagę opóźnienia, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *