Jak długo idzie paczka Aliexpress Standard Shipping?

Po przestoju spowodowanym epidemią koronawirusa w Chinach, w ostatnim czasie paczki z Chin nieco przyspieszyły. Powszechnie uważa się, że jedną z najszybszych, a przy okazji niedrogich opcji jest wysyłka poprzez Aliexpress Standard Shipping czyli przesyłkę z Aliexpress, której numer rozpoczyna się od cyfr 0045. Jak długo w maju 2020 idzie paczka Aliexpress Standard Shipping?

Aliexpress Standard Shipping to jedna z podstawowych metod wysyłki przedmiotów z tego popularnego chińskiego serwisu do Polski. Jest ona często dostępna za dodatkową opłatą. Jej przewagą nad darmowymi sposobami wysyłki ma być fakt, że jest to przesyłka rejestrowana (możemy śledzić jej drogę i sprawdzić, gdzie się zagubiła), a także szybkość dostarczenia.

Po sporych opóźnieniach, jakie zaobserwowałem robiąc zakupy na Aliexpress w lutym 2020, postanowiłem sprawdzić, czy w maju 2020 – czasie, kiedy to już niby w Chinach kryzys związany z koronawiursem został zażegnany – czas wysyłki i obsługi klientów Aliexpress się poprawił.

spis treści

Szybka paczka z maseczkami prosto z Chin

Metoda Aliexpress Standard Shipping w 2020 roku została spopularyzowana głównie przy wysyłce maseczek z Chin. Wobec braków jednorazowych maseczek, albo co częstsze kuriozalnych cen (jednorazowe maseczki w Polskich sklepach potrafią kosztować po kilka, a nawet kilkanaście złotych) wiele osób decydowało się na zamówienie maseczek na Aliexpress.

Maseczki z Chin. Ile ile się czeka na paczkę z Aliexpress?

Największym problemem z zakupem maseczek z Chin jest czas oczekiwania. Tanie i bezpłatne metody wysyłki przedmiotów kupionych na Aliexpress przyzwyczaiły nas do tego, że na paczkę trzeba czekać nawet dwa miesiące.

W sieci pojawiło się wiele głosów, że wybierając Aliexpress Standard Shipping maseczek z Chin możemy spodziewać się nawet w ciągu kilkunastu dni. Sprawdziłem, jak w maju 2020 wygląda sytuacja, zwłaszcza że wciąż na świecie istnienie wiele ograniczeń i obostrzeń związanych z epidemiąkoronawirusa.

Jak długo w maju 2020 idzie paczka Aliexpress Standard Shipping?

Swoją paczkę zamówiłem dokładnie 17 kwietnia. Sprzedawca nadał ją (według trackingu) dzień później. Po Chinach paczka krążyła około 10 dni. 28 kwietnia uzyskała status „przekazano do linii lotniczych”.

Później przez kilka dni była cisza, aż do 8 maja, kiedy to paczka zameldowała się w Belgii. Tego samego dnia została zwolniona z odprawy w tym kraju.

Do Polski moja paczka z Aliexpress Standard Shipping dotarła 11 maja. Co ciekawe na początku do DER Zielona Góra, a dzień później do WER Komorniki. Do mojego miasta dotarła 13 maja i tego samego dnia została dostarczona do mnie.

Oznacza to, że paczka szła do mnie 27 dni czyli 3 tygodnie i 6 dni.

Kto dostarcza paczki Aliexpress Standard Shipping (0045…)?

Paczki Aliexpress Standard Shipping (jeżeli nie wybierzemy przesyłki z Aliexpress do paczkomatu – nie wszyscy sprzedawcy na to pozwalają) dostarczy nam Poczta Polska. Przesyłki te, ich numery zaczynają się cyframi 0045… oznaczone są, jako Paczka48 i w teorii powinien dostarczyć je nam kurier poczty lub listonosz.

Aliexpress Standard Shipping - Kto dostarcza, jak długo idzie?

W moim przypadku Paczka48 w ramach Aliexpress Standard Shipping po tym, jak rano wyruszyła z lokalnego WER-u koło południa trafiła, o dziwo do skrzynki pocztowej, choć nie mam złożonej na poczcie dyspozycji umieszczania poleconych (i paczek) w skrzynce.

Trochę zaskakujące zachowanie kuriera/listonosza, gdyż jest to paczka rejestrowana realizowana w ramach usług kurierskich PP, a taka chyba powinna jednak być dostarczana bezpośrednio do odbiorcy. Choć umieszczenie w skrzynce pocztowej to i tak lepsze rozwiązanie od standardowego w moim rejonie umieszczania w skrzynce awizo, bez sprawdzenia czy odbiorca jest w domu.

2 thoughts on “Jak długo idzie paczka Aliexpress Standard Shipping?

  1. poczta polska, tak dziala, nie dostarcza do klient. chyba ze zaznaczysz odbiór w żabce. Pomimo ze kurier był w poblizu zostawił awizo ze odbiór na poczcie. a zapłacilam więcej, zeby dostarczył kurier. zwykła paczka to było 6,90, a kurier 11,90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *