Tani, wodoodporny atrament do podpisów. Odpowiedź, jest prosta: Hero

Podpis na dokumentach to nasza nie tylko odręcznie napisane imię i nazwisko, ale przede wszystkim nasza wizytówka. Aby złożyć podpis z klasą, warto zrobić to nie zwyczajnym długopisem, a piórem wiecznym. Posługując się tym narzędziem warto jednak dobrać odpowiedni atrament do podpisów. Dziś podpowiem, jaki tani i przede wszystkim wodoodporny atrament do pióra zawsze warto mieść w swoim biurku.

Osoby zaczynające swoją przygodę lub powracające do pisania piórem wiecznym praktycznie zawsze zwracają uwagę na to, że pisząc piórem mamy do wyboru mnogość kolorów atramentów, którymi możemy napełnić swoje przyrządy piśmiennicze.

Początkujący użytkownicy piór zazwyczaj wybierając atrament kierują się właśnie jego kolorem. Nie każdy od początku przywiązuje uwagę do wodoodporności atramentu. A to właśnie ta cech, jest niezwykle ważna gdy używamy pióra do podpisów.

spis treści

Jaki atrament do podpisów piórem?

Wodoodporny atrament do pióra Hero Blue-Black

Podpisując dokumenty chcemy, aby nasz podpis był nie tylko wyraźny i wyrazisty, ale też aby utrzymał się na dokumencie przez dłuższy czas. Jeżeli podpisany przez nas dokument będzie przechowywany w dobrych warunkach, to istnieje niewielka możliwość, że nasz podpis złożony piórem nagle zniknie. Niestety dokumenty nie zawsze są przechowywane w idealnych warunkach. Dla podpisu złożonego piórem problemem może być np. wilgoć lub możliwość zachlapania papieru z podpisem.

Aby uniknąć rozmazywania się naszego podpisu pod wpływem wody albo choćby potu osoby, która będzie przeglądała dokument jest wybór odpowiedniego atramentu, którym napełnimy pióro. W tym przypadku należy zastosować wodoodporny atrament.

Niestety ceny atramentów wodoodpornych są zazwyczaj odpowiednio wyższe to tzw. atramentów szkolnych czy do użytku codziennego. Mała buteleczka inkaustu nadającego się do podpisów może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych, podczas gdy popularny atrament o gorszych właściwościach kupimy za kilka lub kilkanaście złotych.

Tani wodoodporny atrament do pióra

Z pomocą przychodzi tutaj jeden z najtańszych i najlepiej dostępnych atramentów na rynku. Mowa tu o chińskim atramencie Hero Blue-Black, który można kupić za niecałe 4 złote. W przeciwieństwie do swojego jaśniejszego odpowiednika Blue Washable, wersja granatowa jest wodoodporna i nie jest to tylko ściema producenta. Próbowałem wkładać notatki napisane granatowym atramentem Hero pod wodę i faktycznie zapisku utrzymują się na papierze.

Atrament do pióra Hero Blue-Black i Hero Blue-Washable w oryginalnych buteleczkach

Atrament Hero Blue-Black – recenzja

Wybór atramentu do podpisów to kwestia indywidualna. Ja osobiście polecam ten niezwykle tani, a cechujący się niezłymi właściwościami atrament.

Zacznę od głównego minusa atramentu Hero Blue-Black, z jakim często można spotkać się na różnego rodzaju forach, czy portalach z opiniami. Tak, atrament Hero ma swój zapach. Chemiczny i dla wielu ludzi nieprzyjemny, choć to podobno kwestia gustu (mi się nie podoba). Jednak nie ma co przesadzać, zapach atramentu czuć tylko po zbliżeniu stalówki do nosa, a chyba nikt nie robi tego zbyt często.

Atrament Hero Blue-Black otrzymujemy w dość ładnym pudełku, ze złoconą nazwą firmy. Stylistyka i wykonanie nie zachwyca i trochę przywodzi na myśl poprzednią epokę. Tak samo słoiczek, w którym znajduje się atrament. Jest on wykonany dość niedbale, widać niedoróbki, a nalepka często jest przyklejona krzywo lub niedoklejona idealnie.

Hero Blue-Black - idelany atrament do podpisów

Mimo tych minusów i ogromnego plusa, jaki jest stosunek jakości do ilości, kolejnym i najważniejszym plusem atramentów z serii Hero jest ich jakość. Atramenty te bardzo dobrze zachowują się w piórze, nie zasychają zbyt szybko, a pisze się nimi przyjemnie.

Granatowy atrament Hero ma standardową ciemno-niebiesko-szarą barwę. Nie jest zbyt ekstrawagancki, jednak jeżeli ktoś mieć solidny, a przede wszystkim tani wodoodporny atrament do podpisów w standardowej kolorystce będzie z niego zadowolony.

Atrament do pióra Hero Blue-Black i Hero Blue-Washable - próbka

Bardzo ładnym niebieskim kolorem może też pochwalić się drugi z serii atrament Hero Blue Washable, który możemy kupić w podobnej, równie przystępnej cenie. Początkowo nie byłem przekonany co do zakupu atramentu w klasycznym niebieskim kolorze, który kojarzył mi się z czasami podstawówki. Zakup niebieskiego Hero, do którego przekonała mnie – nie ukrywam – cena, pozwolił wrócić do starych czasów i przekonał, że własne notatki robione tym stosowanych przez masy kolorem atramentu do pióra też mogą wyglądać fajnie.

Niestety wersja niebieska atramentu Hero to wersja Washable czyli wymazywalna. Ten atrament możemy wymazać zmazywaczem do pióra, dlatego poleciłbym go raczej uczniom, studentom i osobom robiącym notatki dla siebie. Do podpisów sugerowałbym użyć atramentu wodoodpornego, dzięki czemu nasz podpis będzie nie tylko wyglądał bardziej wyraziście, ale nie da się usunąć tak łatwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *