Łączenie przesyłek z AliExpress. Jak zamówić kilka rzeczy w jednej przesyłce?

Łączenie przesyłek z AliExpress to wciąż nowość. Robiąc zakupy w Chinach możemy spotkać się z tym, że nawet jeżeli kupujemy u różnych sprzedających, towary otrzymamy w jednej przesyłce. Łączenie przesyłek z AliExpress ma swoje spore zalety. O tym, dlaczego warto łączyć przesyłki z AliExpress i jak to zrobić w poniższym artykule.

Połączenie przesyłek z AliExpress to nie tylko wygoda dla listonosza/kuriera, który nie musi dostarczać nam drobnicy, ale też dla nas. W wielu przypadkach odbiór jednej dużej paczki (jeżeli dostaniemy awizo) jest wygodniejszy, niż gdybyśmy musieli biegać codziennie po jedną paczuszkę.

Łączenie przesyłek z Chin ma jeszcze jedną ogromną zaletę – skraca czas dostawy rzeczy kupionych na AliExpress. To właśnie z tych powodów należy się cieszyć, gdy nasze paczki z Aliexpress zostaną połączone i robić wszystko, żeby paczki kupowane u różnych sprzedawców trafiły do magazynu łączenia przesyłek.

spis treści

Jak działa łączenie przesyłek z AliExpress?

Opcja łączenia przesyłek na AliExpress testowana jest już od jakiegoś czasu. Działa to tak, że przesyłki od różnych nadawców trafiają do magazynu centralnego firmy Cainiao, której właścicielem jest ten sam koncern, do którego należy Aliexpress.

O tym, że nasze paczki załapały się na łączenie przesyłek, możemy dowiedzieć się z trackingu (np. Alipaczki). Jeżeli w naszym trackingu pojawi się jeden z poniższych komunikatów:

  • Nadejście do magazynu w celu połączenia przesyłek
  • Opuszczenie magazynu łączenia przesyłek

to oznacza, że mieliśmy szczęście załapać się na łączenie przesyłek. W takim przypadku, nasze paczki kupione na AliExpress w magazynie zostaną połączone w jedną, dostaną nowy numer i dalej będą transportowane, jako jedna duża paczka.

O tym, że nasza paczka została połączona z inną dowiemy się m.in. z panelu AliExpress, gdzie będziemy mogli zobaczyć nowy numer przesyłki. Jeżeli na AliExpress zostanie zmieniony numer przesyłki, stary będzie wyświetlał się na szaro.

Łączenie paczek AliExpress

Jak wygląda połączona paczka z Aliexpress?

Połączona paczka z AliExpress to nic innego, jak kilka naszych przesyłek włożonych do jednej dużej koperty. Pojedyncze przesyłki nie są rozpakowywane, więc otrzymamy koperty w jednej dużej zbiorczej kopercie.

W moim przypadku łączone przesyłki z AliExpress zawsze przychodziły w dużym foliowym worku. Przed 11 listopada (wielkie wyprzedaże na Ali) był to worek z logotypem AliExpress i hasłem-kuponem na tańsze zakupy. Ostatnio łączoną przesyłkę otrzymałem w zwyczajnym, biały worku foliowym.

Zalety łączenia przesyłek z AliExpress

Zalet łączenia przesyłek z Aliexpress jest co najmniej kilka. Pierwsza to szybkość. Jest ona zauważalna zwłaszcza, gdy kupujemy drobne przedmioty wysyłane za pośrednictwem usługi Cainiao Super Economy Global. W przypadku zrobienia większych zakupów (połączenia kilku przesyłek tego samego typu) możemy liczyć na to, że z magazynu łączenia przesyłek ruszy do nas, nie listy nierejestrowany, a Paczka48, czyli AliExpress Standard Shipping (zwana 0045…). To paczka rejestrowana, którą możemy śledzić także po przyjściu do Polski. Jest ona dostarczana bezpośrednio do domu, a nie do skrzynki.

Aliexpress Standard Shipping - Kto dostarcza, jak długo idzie?

Nie mamy jednak gwarancji, że kilka paczek Cainiao Super Economy Global zawsze zostanie połączone w ASS. Jednak w moim przypadku zazwyczaj działo się tak, gdy na łączenie łapały się paczki, których łączna wartość przekraczała 5 dolarów.

Pewność tego, że nawet paczki wysłane tańszą opcją, zostaną dołączone do AliExpress Standard Shipping możemy mieć wtedy, gdy jedna z łączonych paczek jest wysłana, od początku, jako przesyłka tego typu. Magazyn Cainiao czy też Sinotrans bez problemu łączy paczki obu typów.

Jak zamówić kilka rzeczy z AliExpress w jednej przesyłce?

Niestety nigdy nie mamy gwarancji, że zamówione i nawet opłacone w jednym czasie paczki zostaną połączone. Z moich doświadczeń wynika, że zależy to bardziej od tego, w jakim terminie paczki trafią do magazynu łączenia.

Miałem przypadki takie, że zamawiałem różne rzeczy w odstępie kilku dni i paczki z AliExpress zostały połączone, a innym razem w jednym zamówieniu zrobiłem zakupy u trzech sprzedających i wszystkie trzy przesyłki poszły, jako osobne nadania.

Kupowanie w ramach jednego zamówienia (w tym samym dniu) zwiększa szanse na to, że nasze paczki z AliExpress zostaną połączone i dostarczone szybciej, jednak takiej gwarancji nie mamy. Chcąc przyspieszyć dostawę warto wybierać, choćby w jednym przypadku, nieco droższą opcję AliExpress Standard Shipping, co może znacznie przyspieszyć czas dostawy, jeśli będziemy mieli szczęście w magazynie łączenia przesyłek.

2 thoughts on “Łączenie przesyłek z AliExpress. Jak zamówić kilka rzeczy w jednej przesyłce?

  1. Niestety, czasem się zdarza, że w paczce zbiorczej nie znajdą się produkty przez nas zamówione a inne, zamówione przez kogoś innego. W takiej sytuacji nie ma szans na dyskusję ze sprzedającym i reklamacje bo „paczka została dostarczona”. Produkt niesłusznie otrzymany możemy wysłać do prawowitego odbiorcy (adres i telefon jest na paczce składowej) na własny koszt licząc, że osoba, która otrzymała nasz towar zrobi to samo.

  2. Połączyli dwie moje paczki w jedną. Problem w tym że dostarczono tylko jedną. Druga przepadła a widnieje jako dostarczona. Nie można tego reklamować bo system twierdzi że przesyłkę doręczono.
    Paczki giną i nie ma winnych. Combined delivery to syf jakich mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *