Telefon, telewizja kablowa i stały dostęp do internetu stały się już standardem. Niestety każda z tych usług wiąże się z koniecznością opłacania comiesięcznych rachunków. By te opłaty zminimalizować czasami warto skorzystać paczek oferowanych przez operatorów.
Wielu operatorów telewizji kablowej do swoich ofert wprowadza także inne usługi tj. szerokopasmowy internet czy usługi telefoniczne. Często dzięki podpisaniu umowy na więcej niż jedną usługę możemy liczyć na rabat.
Warto więc zastanowić się czy telefonu od tradycyjnego operatora (np. TP) nie warto przenieść do sieci w której mamy kablówkę? Dzięki zgrupowaniu usług możemy płacić mniejsze rachunki. Dlaczego tak się dzieje?
- Dla operatora to czysty zysk. Sprzeda Ci więcej usług, będzie miał większy zysk. Umowy na tzw. „paczki” często są podpisywane na okres kilkunastu miesięcy – operator ma gwarancję, że od niego nie uciekniesz.
- Mniejsze są koszty utrzymania linii. Za podłączenie płacisz tylko raz i do „jednego gniazdka” podłączasz telefon, internet i tv.
Pamiętaj jednak, żeby nie brać paczki w ciemno. Zawsze przeanalizuj wszelkie możliwe oferty. Choć usługi w pakiecie powinny być tańsze nie zawsze tak jest. Niektórzy operatorzy korzystają na stereotypach i czasami próbują wcisnąć nam pakiet za cenę wcale nie mniejszą niż gdybyśmy wszystkie usługi kupowali osobno u różnych operatorów.
Warto też się poważnie zastanowić nad telefonem stacjonarnym z kablówki. Zazwyczaj usługa ta prowadzona jest w oparciu o protokół VOIP (telefonia internetowa). W moim przypadku telefon z kablówki był dużo tańszy niż oferta tradycyjnego operatora telekomunikacyjnego, jednak porównując cennik do operatorów VOIP już nie wychodziło wcale tak tanio. O telefonii internetowej VOIP postaram się napisać wkrótce. Teraz powiem tylko, że dzięki temu rozwiązaniu w moim gospodarstwie domowym udało się zaoszczędzić kilka złotych miesięcznie.