Darmowy internet Aero2 – czy to na prawdę działa?

Czy ty też nie wierzysz, że można dostać coś za darmo? Ja też tak mam! No ale całkiem niedawno postanowiłem się przekonać ile wart jest darmowy internet o którym jakiś czas temu czytałem gdzieś w sieci. Mowa oczywiście o darmowym internecie Aero2.

Trudno mi było uwierzyć, że na tym świecie można dostać coś za darmo no ale podobno tak ma być tym razem. Sprawdziłem dlaczego i okazało się, że właściciel sieci musi rozdawać darmowe karty dostępowe do internetu w zamian za jakieś ustępstwa przy wejściu na rynek. No w sumie całkiem to uczciwe.

To, że internet jest darmowy nie oznacza, że nie musimy sięgnąć do portmonetki. Konieczne będzie pokrycie przesyłki, wysłania wniosku (tylko drogą tradycyjną – listową) oraz wniesienie kaucji 20 zł, która ma zostać zwrócona po zakończeniu serwowania darmowego neta.

Po spełnieniu wszystkich wymogów i odczekaniu mniej więcej miesiąca (teraz podobno trwa to już trochę szybciej) do moich drzwi zapukał listonosz z kartą Aero2.

darmowy internet aero

Po włożeniu do smartfona konieczne było proste skonfigurowanie urządzenia, które polegało na uzupełnieniu pola APN frazą „darmowy” i zaznaczeniem „ptaszka” przy „danych w roamingu”. Gdy to się udało wszystko ruszyło, dość powoli jak lokomotywa z wiersza Brzechwy.

Po kilku tygodniach zabawy mogę podzielić się z Wami kilkoma wnioskami na temat darmowego internetu Aero2:

  • To faktycznie działa, można przeglądać cały internet, nie ma żadnych ograniczeń, reklam itp. Jedynym ograniczeniem jest prędkość, która w teorii ma wynosić do 512 kb/s i niestety rzadko zapędza się w te okolice.
  • Usługa jest faktycznie darmowa tzn. nie ma żadnych opłat (poza kaucją i opłatą za przesyłkę)
  • Internet faktycznie działa – niestety czasami bardzo wolno, czasami jednak całkiem sprawnie. Bardzo rzadko zdarza się żebym w ogóle nie mógł korzystać z sieci, no ale muszę ten fakt odnotować, a dzieje się prawdopodobnie tak dlatego, że operator na darmowy internet ma udostępniać minimum 20% możliwości łącza i pewnie tak robi.

Jeżeli więc nie stać Cię na płatne pakiety, albo korzystasz z internetu mobilnego sporadycznie i głowinie do zabawy z powodzeniem możesz skorzystać z bezpłatnej oferty Aero2. Jeżeli jednak miałbym wykorzystywać to rozwiązanie do pracy grubo bym się nad tym zastanowił, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach znacznie szybszy i stabilny internet mobilny u popularnych operatorów komórkowych wcale nie jest taki drogi.

 

2 thoughts on “Darmowy internet Aero2 – czy to na prawdę działa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *