Podstawowy sprzęt na basen – jak wybrać najlepsze okularki do pływania?

Pływanie jako sport nie wymaga szczególnie dużej ilości akcesoriów. Oczywiście, niezbędny jest tu wygodny strój kąpielowy, wiele osób inwestuje także w wyspecjalizowane czepki, chcąc chronić swoje włosy i zwiększyć komfort przebywania na basenie. Pomijając dodatkowe elementy pływackiego wyposażenia, takie jak płetwy bądź snorkele, nie można zapomnieć o podstawowym sprzęcie, jakim są okularki do pływania. Co warto o nich wiedzieć i na jaki model się zdecydować?

Prawdopodobnie każdy zdaje sobie sprawę, gdzie kryje się funkcjonalność okularków na basen. Ludzkie oczy nie są przystosowane do kontaktu z wodą, a szczególnie wodą wzbogacaną chlorem, którą często stosuje się na basenie. W celu ochrony wzroku, a także zwiększenia komfortu pływania, niezbędne okazują się sprawne okularki do pływania (takie jak: https://www.asport.pl/k/150/okulary-do-plywania/ ), które pozwalają swobodnie rozglądać się pod wodą.

Akcesorium to jest szczególnie istotne dla tych osób, które lubią nurkować. Wiele z technik pływackich wiąże się z częstym zanurzaniem głowy, dlatego okularki do pływania są zalecane. Rzecz jasna, profesjonalne zawody pływackie w większości przypadków wymagają ich stosowania. Wielu producentów dostrzegło znaczny popyt na te elementy wyposażenia, rozszerzając swoją ofertę o nowe, bardzo funkcjonalne produkty. Jak dokonać prawidłowego wybory podczas zakupów?

Jak wybrać najlepsze okularki do pływania?

Najważniejsze parametry okularków pływackich – na co zwrócić uwagę?

Chcąc wybrać najlepsze okularki do pływania, warto zapoznać się z jak największą ilością ofert. Na rynku dostępne są bardzo różne modele, z różnych półek cenowych i o różnych zastosowaniach. Kluczem jest tu zapoznanie się z parametrami danych produktów – na ich podstawie można określić, czy dany egzemplarz spełnia nasze wymagania. Do najważniejszych informacji zalicza się:

  • Rozmiar – to oczywiste, że okularki do pływania powinny być odpowiedniej wielkości, aby nie ogniatać głowy i nie powodować dyskomfortu.
  • Dopasowanie do twarzy – aby pozostawać szczelne i wygodne, okularki do pływania powinny prawidłowo przylegać do twarzy użytkownika, nie przepuszczając cieczy.
  • Zabezpieczenia przeciwko parowaniu – jednym z największych utrapień podczas korzystania z okularków do pływania jest ich tendencja do parowania, co znacznie ogranicza widoczność. Całe szczęście, modele z górnej półki mają specjalną warstwę ochronną, która temu zapobiega.
  • Cenę – cena zawsze jest istotna. Jest pływa się jedynie rekreacyjnie, wystarczy wyposażyć się w podstawowy model okularków. Zawodowi pływacy mogą chcieć postawić na produkt droższy, o wyższej jakości.

Przemyślany wybór to gwarancja sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *