Buty Pier One. Ładne, tanie, skórzane – wrażenia z noszenia [RECENZJA/OPINIA]

Z firmą obuwniczą Pier One po raz pierwszy spotkałem się mniej więcej rok temu, gdy po raz pierwszy kupiłem buty tej marki. Czy firma Pier One przekonała mnie do swoich zakupów?

Z pewnością tak. Od czasu zakupu pierwszych butów tej firmy kupiłem jeszcze dwie kolejne pary. Ostatnią przed tą zimą. Dlaczego zdecydowałem się na kupno akurat tych butów? Nie będę ukrywał, że przez stosunek ceny do jakości. Buty Pier One są po prostu tanie. Całkiem przyzwoite skórzane buty tej marki można kupić w przedziale 100-200 zł, a nosi się je bardzo dobrze.

Na wstępie wszystkie buty tej firmy, które kupiłem to buty skórzane z pogranicza casualu i elegancji. Buty faktycznie wykonane są z naturalnej skóry, co za każdym razem potwierdza intensywny zapach oraz fakt, że nosi się je bardzo przyjemnie – noga się nie poci, jak w przypadku butów ze sztucznych materiałów.

spis treści

Czy buty Pier One są wygodne?

Buty Pier One przede wszystkim nosi się bardzo dobrze. Często mam problem z doborem butów na moją stopę. Był to główny powód obaw przed zakupami butów przez Internet. W tym przypadku dwie pary butów od samego początku były idealnie dopasowane do mojej stopy – od pierwszego założenia nie było mowy o konieczności żadnego dopasowania się. Buty były, jak na mnie szyte.

W przypadku trzeciej pary, zgodnie z informacją podaną przez sprzedawcę rozmiar buta jest faktycznie nieco zawyżony, co oznacza, że w przypadku założenia bardzo cienkiej letniej skarpetki czuję luz. Zakładając grubsze skarpety but leży już ok.

Pier One – co to za firma?

Przyznam szczerze, że na początku sam miałem problem z ustaleniem skąd pochodzą te buty. Na jakimś forum przeczytałem, że Pier One to firma włoska. Nie jest to prawda. Za produkcję butów i innych ubrań tej marki odpowiada niemiecki zLabels z Berlina. To firma zajmująca się projektowaniem i produkcją odzieży i butów dla Zalando i innych platform internetowych. Na stornie producenta możemy przeczytać m.in. że odzież i buty Pier One mają być jednocześnie „ponadczasowe” i „aktualne” modowo.

Pier One - co to za firma?

W związku z powyższym nie powinno nikogo dziwić, że buty Pier One kupimy właśnie na portalu Zalando. Zdarzało mi się też widzieć produkty tej firmy na Allegro i innych serwisach ogłoszeniowych.

Gdzie produkowane są buty Pier One?

Moje zimowe i letnie buty Pier One mają na metce made in India, co wskazuje na to, że pochodzą one z Indii. Natomiast z informacji na pudełku wynika, że siedziba producenta znajduje się w Berlinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *