Darmowe bilety do Aquaparku i ZOO Wrocław – jak dostać bilety dla mieszkańców?

We Wrocławiu wystartował nowy projekt dzięki któremu mieszkańcy płacący podatki w mieście mogą za darmo korzystać z pięciu wrocławskich atrakcji. Wiemy, co trzeba zrobić, żeby dostać darmowy bilet do Aquaparku Wrocław, ZOO Wrocław i Hydropolis Wrocław.

spis treści

Darmowe bilety dla mieszkańców Wrocławia – jakie atrakcje

Mieszkańcy Wrocławia w ramach projektu „Nasz Wrocław 365” raz w roku mogą bezpłatnie korzystać z wybranych atrakcji miasta. Do 17 listopada 2020 każdy pełnoletni mieszkaniec Wrocławia, który w mieście płaci podatki dochodowe może skorzystać z aż 5 kuponów uprawniających do bezpłatnego korzystania z pięciu wybranych atrakcji.

Wrocławianie za darmo mogą pójść do ZOO Wrocław

Zdecydowanie jedną z największych atrakcji, jaką w ramach programu dla płacących podatki we Wrocławiu jest Ogród Zoologiczny. To najstarsze zoo we Wrocławiu. Od kilku lat jedną z największych atrakcji tego obiektu jest Afrykarium – to specjalna ekspozycja poświęcona zwierzętom Afryki. W specjalnym budynku można też zobaczyć ekspozycję ryb umieszczoną w oceanarium.

Na szczególną uwagę zasługują też m.in. wybieg wilków, czy stała ekspozycja Smoki Indonezji. Sporą popularnością odwiedzających zoo cieszą się też słonie, tygrysy czy mieszkańcy małpiarni.

Darmowy bilet do zoo wrocław

Darmowe bilety do Aquaparku dla mieszkańców Wrocławia

W ramach darmowych biletów do Aquaparku wrocławianie mogą w ciągu roku bezpłatnie skorzystać z 2-godzinnego biletu do strefy rekreacji.

W ramach bezpłatnej dla mieszkańców wejściówki do Aquaparku można skorzystać m.in. ze zjeżdżalni, wanny z bąbelkami „jacuzzi”, basenu solankowego, czy basenu z falą.

Jeden mecz Śląska Wrocław za darmo

Program „Nasz Wrocław 360” umożliwia również do odebrania bezpłatnego biletu na wybrany mecz Śląska Wrocław. Za darmo raz w roku mieszkańcy Wrocławia mogą pójść na mecz i kibicować Śląskowi z sektora rodzinnego.

Bilet na mecz Śląska Wrocław za darmo

Chcesz zwiedzić Hydropolis Wrocław za darmo?

Mieszkańcy Wrocławia odprowadzając swoje podatki w mieście mogą też zobaczyć centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. To obiekt edukacyjny, w którym można zapoznać się z procesami obróbki wody, a także zobaczyć doświadczenia związane z wodą.

Jak skorzystać z darmowych biletów dla mieszkańców Wrocławia?

Z bezpłatnych wejściówek mogą korzystać mieszkańcy Wrocławia, którzy odprowadzają w mieście podatki. Do tej pory program nosił nazwę UrbanCard Premium. Teraz zmienił nazwę na „Nasz Wrocław”.

Zweryfikowani uczestnicy programu „Nasz Wrocław” tzn. ci, którzy odprowadzają podatki i rozliczają się w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych mogą korzystać z wielu ulg, w tym wybranych darmowych biletów.

Aby skorzystać z darmowych biletów do wyżej wymienionych atrakcji, mieszkaniec spełniający wymogi regulaminowe programu powinien:

  1. Zainstalować w swoim smartfonie aplikację „Nasz Wrocław” (dostępna w Google Play i Apple Store) i założyć konto w aplikacji lub na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia.
  2. Udać się do jednego z 5 partnerów biorących udział w programie.
  3. Przy kasie poinformować, że chce skorzystać z programu „Nasz Wrocław 365” i otrzymać bezpłatny bilet.
  4. Okazać kasjerowi kod wygenerowany w aplikacji oraz swój dokument zawierający numer PESEL.

Należy pamiętać, że z bezpłatnego kuponu na korzystanie z poszczególnych atrakcji można skorzystać tylko raz w okresie promocji. Kupony mogą otrzymać tylko pełnoletni mieszkańcy Wrocławia mający niepowiązane konto z kontem rodzica.

fot. pixabay.com/public domain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *