Kiedy ferie w 2019 roku? Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach

Ferie zimowe to czas, na który uczniowie polskich szkół czekają z niecierpliwością. Podobnie, jak w poprzednich latach w różnych województwach ferie będą odbywały się w różnych terminach. Pierwsi uczniowie w 2019 roku wypoczynek rozpoczną już w połowie stycznia, inni na ferie będą musieli czekać aż do lutego.

W tym roku najwcześniej ferie rozpoczną uczniowie szkół z 5 województw: lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Najdłużej na ferie zimowe poczekają za to mieszkańcy pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Różne terminy ferii zimowych w różnych województwach podyktowane są względami praktycznymi. Uczniowie ferie rozpoczynają w różnych terminach, by w kurortach i miejscowościach wypoczynkowych nie dochodziło do jednoczesnego przepełnienia ośrodków turystycznych.

Ferie w 2019 roku. Kiedy ferie w Polsce?
fot. pixabay.com

Kiedy w poszczególnych województwach odbędą się ferie w 2019 roku?

spis treści

Kiedy ferie w województwie dolnośląskim?

Uczniowie z Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i innych dolnośląskich miejscowości na ferie w 2019 roku pójdą dopiero po przepracowaniu całego stycznia. Na Dolnym Śląski zimowa przerwa w nauce zacznie się 28 styczna. Młodzi Dolnoślązacy do szkół wrócą dopiero 10 lutego 2019.

Kiedy ferie w województwie kujawsko-pomorskim?

Dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego w tym roku rozpoczną ferie. Wolne w szkołach będą miały od 14 do 27 stycznia.

Kiedy ferie w województwie lubelskim?

Młodzi mieszkańcy województwa lubelskiego w tym roku muszą uzbroić się w cierpliwość. Ferie w województwie lubelskim w tym roku wypadają dopiero w dniach 11-24 lutego. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w tym województwie okres pomiędzy zimowymi feriami i letnimi wakacjami będzie najkrótszy.

Kiedy ferie w województwie lubuskim?

Uczniowie z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i innych miejscowości województwa lubuskiego feriami zimowymi w 2019 roku będą cieszyć się od 14 do 27 stycznia.

Kiedy ferie w województwie łódzkim?

Łodzianie w tym roku na zimową przerwę od nauki będą musieli poczekać. W województwie łódzkim ferie zimowe zaczynają się 11 lutego i potrwają do 24 lutego.

Kiedy ferie w województwie małopolskim?

W Małopolsce ferie zimowe rozpoczynają się w „pierwszym rzucie”. Uczniowie szkół z tego województwa odpoczywać będą od 14 do 27 stycznia.

Kiedy ferie w 2019 roku? Mapa ferii w szkołąch
fot. na podstawie grafiki autorstwa odder/Wikipedia (licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike)

Kiedy ferie w województwie mazowieckim?

Dzieciaki ze Stolicy i Mazowsza w tym roku odpoczywać będą w pierwszych tygodniach lutego. Ferie w mazowieckich szkołach rozpoczną się 28 stycznia i potrwają do 10 lutego.

Kiedy ferie w województwie opolskim?

Podobnie, jak na Mazowszu uczniowie opolskich szkół odpoczynek zimowy rozpoczną 28 stycznia. Ferie w opolskim potrwają dwa tygodnie, czyli do 10 lutego.

Kiedy ferie w województwie podkarpackim?

W szkołach województwa podkarpackiego w 2019 roku ferie zimowe rozpoczną się dopiero 11 lutego. Uczniowie z Podkarpacia będą wypoczywać za to aż do 24 lutego.

Kiedy ferie w województwie podlaskim?

W województwie podlaskim ferie rozpoczną się 21 styczna i potrwają do 3 lutego. Uczniowie z podlaskich szkół zazębią się wolnymi dniami z dziećmi z 10 województw. W pierwszym tygodniu podlaskich ferii wolne będą mieli uczniowie z 5, a w drugim 4 województw. Wraz z podlaskimi żakami wypoczywać przez dwa tygodnie będą też uczniowie z Warmii i Mazur.

Kiedy ferie w województwie pomorskim?

Trójmiasto i inne miasta województwa pomorskiego w tym roku na wypoczynek muszą poczekać trochę dłużej. Ferie na pomorzu odbędą się w ostatnim możliwym terminie, czyli od 11 do 24 lutego.

Kiedy ferie w województwie śląskim?

Podobnie, jak na Pomorzu ferie na Śląsku również odbędą się dopiero w drugiej połowie lutego. Ferie zimowe w województwie śląskim zaplanowane są na 11-24 lutego 2019.

Kiedy ferie w województwie świętokrzyskim?

W świętokrzyskim podobnie, jak w 5 innych województwach na ferie długo czekać nie trzeba będzie. Zimowa przerwa od szkoły rozpocznie się 14 stycznia i potrwa do 27 stycznia 2019.

Kiedy ferie w województwie warmińsko-mazurskim?

Szkoły w Olsztynie, Suwałkach i okolicach opustoszeją jeszcze w styczniu. W województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku ferie potrwają od 21 stycznia do 3 lutego.

Kiedy ferie w województwie wielkopolskim?

Choć Wielkopolska w spisie alfabetycznym jest na przedostatnim miejscu, ferie w wielkopolskich szkołach rozpoczną się jako pierwsze. Uczniowie z województwa wielkopolskiego feryjny wypoczynek rozpoczną już 14 stycznia, a do szkoły wrócą dopiero po 27 stycznia.

Kiedy ferie w województwie zachodniopomorskim?

Szczecin, Koszalin i inne miejscowości z zachodniopomorskiego odpoczynek rozpoczną 28 stycznia. Ferie w tym regionie potrwają do 10 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *