Majówkowych zakupów nie zrobisz 1 i 3 maja

Kilka dni temu pisałem o tym, że super- i hipermarkety zamkną swoje drzwi dla klientów w czasie świąt Wielkiej Nocy. Nie minął nawet tydzień, a tu już notka o podobnej treści. Tym razem trzeba uważać wyjątkowo bo zakupów w dużych sklepach nie zrobimy w dwa dni.

Zgodnie z polskim prawem większość obiektów handlowych 1 i 3 maja będzie zamknięta. Handlować mogą jedynie te sklepy w których za ladą stanie właściciel lub jego najbliższa rodzina (najczęściej małe sklepiki osiedlowe lub wiejskie). Wszelkie supermarkety i hipermarkety w te dni będą zamknięte. W sklepach wielkopowierzchniowych zakupy zrobimy jednak bez większych problemów 2 maja – mimo iż od kilku lat obchodzimy tego dnia święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – nie jest on ujęty w ustawie nakazującej zamykanie sklepów.

W dni świąteczne (tj. 1 maja i 3 maja) wiele obiektów rekreacyjnych (np. kina) funkcjonować będą według niedzielnych harmonogramów. Według niedzielnych (lub świątecznych) rozkładów jeździć będzie także komunikacja miejska – należy więc przygotować się na rzadsze kursy tramwajów i autobusów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *