Ostatni dzwonek na zakupy do szkoły

Nowy rok szkolny za pasem. Jeżeli jeszcze nie kupiliście wyprawki dla swojego malucha lepiej nie czekać i nie odkładać zakupów na ostatni moment. W tej materii można sporo zaoszczędzić, kupując artykuły szkolne przez internet. Trzeba jednak pamiętać, że zakupy warto zrobić już teraz, by 1 września wszystko było gotowe i spakowane do szkolnego plecaka.

Kompletując wyprawkę szkolną, należy pamiętać o kilku najważniejszych elementach, bez których nasze dziecko nie będzie w pełni i wygodnie mogło pobierać nauki.

Wysyłając dziecko do szkoły, zadbajmy o to, żeby miało dobry plecak. To absolutna podstawa transportu podręczników i innych akcesoriów niezbędnych do nauki. Wybierzmy tornister lub teczkę o odpowiednich rozmiarach. Warto zastanowić się też nad plecakiem z utwardzonymi ściankami i przegródkami, tak by pakowane książki i zeszyty nie uległy zniszczeniu w trakcie transportu. Dla mniejszych dzieci można wybrać plecak lub torbę z kółkami, dzięki której zamiast dźwigać ciężar na plecach, będą mogły ciągnąć go za pomocą wygodnej rączki.

Zakupy do szkoły. Co do wyprawki szkolnej?

Innym podstawowym elementem wyposażenia szkolnego jest piórnik i jego wyposażenie. Tutaj możemy postąpić dwojako: albo wybrać gotowy piórnik z wyposażeniem, albo kupić pusty piórnik i samodzielnie skompletować wyposażenie. W wyposażeniu piórnika przede wszystkim powinno znaleźć się coś do pisania. Wiele osób sugeruje, by młodzi ludzie (zwłaszcza dopiero ci uczący się pisać lub zapisujący swoje pierwsze karty zeszytów) korzystali z pióra wiecznego. W dzisiejszych czasach „długopisacji” to narzędzie uznawane za nieco przestarzałe, ale ma sporo swoich zalet. Przede wszystkim pisząc piórem, robimy to nieco wolniej i dokładniej, dzięki czemu kształtujemy i szlifujemy charakter pisma. W absolutnie każdym piórniku powinien znaleźć się też porządny ołówek oraz linijka.

Pozostałe artykuły szkolne powinniśmy dobierać do potrzeb konkretnego ucznia czy klasy. Młodsze dzieci z pewnością potrzebować będą zestawu kredek, starsi uczniowie zestawu do geometrii (cyrkla, ekierki, kątomierza itd.). Uczniowski piórnik warto też zapatrzeć w temperówkę, gumkę do mazania, taśmę do klejenia, nożyczki czy korektor lub wymazywacz do pióra.

Dzisiejsza edukacja nie ogranicza się jednak do nauki w klasie i studiowania z podręczników i zeszytów. Dzieci coraz częściej do nauki wykorzystują technologie informacyjne. Wysyłając dziecko do szkoły, zwłaszcza wyższych klas, by zapewnić mu dobry start, powinniśmy zapewnić dostęp do komputera z internetem. Na początku nie musi być to maszyna z najdroższej półki, warto jednak zadbać, by był to w miarę nowy komputer, o parametrach, które pozwolą bez trudu operować na podstawowym oprogramowaniu czy odtwarzać filmy (które dziś mogą być potężną kopalnią wiedzy). Jeżeli nie mamy domu drukarki, to mając dziecko w wieku szkolnym, warto się także i w nią zaopatrzyć. Pomoże to uniknąć sytuacji, gdy okaże się, że nasza pociecha na ostatnią chwilę przypomni sobie o pracy domowe, do której trzeba coś wydrukować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *