Kompleksowa pomoc weterynaryjna – zadbaj o swojego pupila

Zwierzęta domowe podobnie jak ludzie często chorują i nierzadko są to choroby bardzo poważne. Powinniśmy reagować, gdy tylko widzimy, że pojawiają się pewne symptomy chorobowe. Konsultacja weterynaryjna jest konieczna w przypadku, gdy zdrowie naszego pupila wydaje się szwankować. Podobnie jak z wizytą u lekarza, dzięki temu być może szybko postawimy go na nogi i sprawimy, że zwierzak zacznie czuć się znacznie lepiej. Nie zwlekajmy zatem i jak najszybciej udajmy się do specjalisty.

spis treści

Jakie usługi diagnostyczne znajdziemy w gabinecie weterynaryjnym?

Dzisiejsza weterynaria dysponuje narzędziami diagnostyki obrazowej znanymi doskonale z wielu najlepszych klinik dla ludzi. Nie dziwi już nikogo fakt dysponowania chociażby profesjonalną diagnostyką obrazową. W tym wypadku zwykle mamy do czynienia z RTG, USG, tomografią komputerową. Mało tego. Niektóre narzędzia, jak chociażby videootoskop pozwolą na profesjonalną diagnostykę chorób uszu, które u psów są szczególnie narażone na problemy. Na życzenie również wiele takich badań jest opisywanych przez specjalistę radiologii. To pozwala jeszcze lepiej stawiać diagnozy.

Także diagnostyka laboratoryjna, jaką dysponuje dziś weterynarz jest znacznie szersza niż dawniej. To przede wszystkim wszelakie badania krwi, badania mikrobiologiczne, wymazy i badania parazytologiczne. Przychodnie weterynaryjne współpracują szeroko z laboratoriami diagnostycznymi, dzięki czemu wykonanie badań trwa niedługi czas, a wynika najczęściej jak w przypadku badań ludzi przychodzą kolejnego dnia.

Leczenie w profesjonalnym gabinecie

Weterynarz w weterynarzwesola.pl to nie tylko pełna diagnostyka, ale przede wszystkim wdrożenie odpowiedniego leczenia dla Twojego pupila. Zarówno konsultacje jak i zabiegi możliwe są w dziedzinach takich jak między innymi: interna, dermatologia, położnictwo, okulistyka, kardiologia, ortopedia, stomatologia. To oznacza absolutnie pełną i profesjonalną opiekę nad zdrowiem Twojego pupila. Dostępna lista specjalistów jest na tyle długa, że praktycznie w przypadku każdego schorzenia możemy uzyskać konsultacje jak również wsparcie medyczne.

Zadbaj o wizyty profilaktyczne swojego pupila

Ze zwierzęciem powinniśmy chodzić do weterynarza regularnie na badania kontrolne. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że wszystko jest w porządku. Szczególnie, gdy wiemy o tym, że zwierzę posiada pewne obciążenia genetyczne (np. związane z jego rasą) powinniśmy badać kontrolnie go jak najczęściej, aby nie przegapić momentu, w którym problemy zdrowotne zaczną się już objawiać w poważny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *