Żabka w Trzech Króli. Godziny otwarcia Żabki 6 stycznia [6.01.2023]

Choć to nie niedziela, 6 stycznie 2023 r. nie zrobimy dużych zakupów w marketach i centrach handlowych. Czy Żabka w Trzech Króli będzie otwarta? Raczej tak, mogą jednak obowiązywać inne godziny otwarcia Żabki niż w pozostałe dni tygodnia.

6 stycznia to święto Trzech Króli. Jak co roku w ten dzień obowiązuje zakaz handlu. Zamkniętych będzie większość sklepów. Tego dnia raczej nie zrobimy zakupów w Lidlu, Biedronce, Aldi czy innych sklepach dużych sieci handlowych. Wynika to wprost z polskich przepisów, które zakazują handlu w niedziele i święta.

Wyjątkiem są małe sklepy, które 6 stycznia będą mogły być czynne. Ustawodawca zapisał szereg wyjątków, zgodnie z którymi właściciele sklepów mogą otworzyć swoje sklepy w Trzech Króli czy inne święta i niedziele. W tej grupie są m.in. sklepy, które działają na zasadzie placówek pocztowych – taki status ma już sporo sklepów nawet wymienionych wyżej sieci.

Żabka w Trzech Króli

Sieć sklepów Żabka przyzwyczaiła nas do tego, że możemy kupować w tych sklepach praktycznie codziennie od wczesnych godzin porannych do później nocy. Sklepy Żabka korzystają też z reguł pozwalających otwierać tego typu placówki w niedziele i święta.

Żabka w Trzech Króli. Godziny otwarcia Żabki 6 stycznia

Większość Żabek jest czynna w niedziele. Dzieje się tak dlatego, że z zakazu handlu zwolnione są sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel lub jego rodzina, a także placówki pocztowe. Sporo Żabek korzysta z tej drugiej opcji, bo w sklepach wydawane i przyjmowane są paczki.

6 stycznia możemy spodziewać się również, że sklepy pracujące w niedzielę otworzą swoje drzwi. Żabka w Trzech Króli może mieć jednak inne godziny otwarcia (zazwyczaj są to skrócone godziny pracy). O tym, jak sklep będzie czynny 6 stycznia decyduje sam franczyzobiorca. Informacja o godzinach otwarcia Żabki w Trzech Króli powinna być dostępna na witrynie sklepu.

Jaki sklepy są czynne w Trzech Króli?

Żabki to niejedyne sklepy, które mogą handlować w Trzech Króli. 6 stycznia otwarte mogą być niewielkie sklepy osiedlowe, które są prowadzone przez samego właściciela. Z takich samych zasad mogą skorzystać właściciele sklepów franczyzowych pod znanymi ogólnopolskimi szyldami, jak ABC, Rabat, czy małe osiedlowe sklepy działające jako Carrefour.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *