Jak wybrać salon groomerski dla swojego czworonoga?

Żyjemy teraz w czasach, gdzie świadomość dotycząca wychowania czworonożnych przyjacieli, opieki i pielęgnacji jest coraz większa. Nasze psy i koty traktujemy często jak członków naszej rodziny. Dbamy o ich zdrowie i chodzimy na wizyty u weterynarza. Pracujemy bacznie nad ich zachowaniem i w tym celu chodzimy z nimi do behawiorysty.

Żyjemy teraz w czasach, gdzie świadomość dotycząca wychowania czworonożnych przyjacieli, opieki i pielęgnacji jest coraz większa. Nasze psy i koty traktujemy często jak członków naszej rodziny. Dbamy o ich zdrowie i chodzimy na wizyty u weterynarza. Pracujemy bacznie nad ich zachowaniem i w tym celu chodzimy z nimi do behawiorysty. Coraz więcej osób dba o higienę swoich zwierząt, ale nie podejmuje się tego samodzielnie tylko z pomocą specjalistów. W tym celu powstaje coraz więcej salonów groomerskich, które w profesjonalny sposób zajmują się naszymi zwierzątkami. W gabinecie groomerskim zadbamy m.in. o piękny wygląd, kondycję skóry, sierści czy pazurów.

Najważniejsze to wywiad

Aby wybrać odpowiedni dla naszego przyjaciela salon groomerski, przede wszystkim należy podpytać znajomych psiarzy, z którego groomera korzystają. Jak wiadomo marketing szeptany i poczta pantoflowa jest zawsze najskuteczniejszym sposobem, by trafić do doświadczonego specjalisty, który nie zrobi krzywdy naszemu pupilowi. Istnieje więc duża szansa, że jeśli osoba, z którą rozmawiasz jest zadowolona z usług groomera, Ty i Twój piesek również będziecie. Drugim sposobem jest po prostu obserwacja. Gdy jesteś na spacerze to przyglądaj się fryzurkom mijanych przez Ciebie psów. Jeśli widzisz, że pupil jest modnie i estetycznie ostrzyżony to zapytaj jego opiekuna i poproś o namiary na groomera. To chyba najlepszy sposób, by Twój piesek także wyglądał bardzo dobrze.

Opinie w Internecie

Jeśli mimo obserwacji i pytań najbliższych o najlepszego psiego fryzjera w Warszawie lub okolicy nadal nie możesz znaleźć tego najlepszego pozostaje buszowanie w sieci. Poszukaj na stronach internetowych i social mediach salonów groomerskich. Obecnie większość takich salonów prowadzi swoje profile na IG czy FB. Można znaleźć tam zdjęcia ostrzyżonych psów, warunki pracy, zdjęcia salonu, opisy kosmetyków i sprzętu z jakiego tam się korzysta, adres firmy, cennik itd. Przeglądając profile w łatwy sposób możesz zobaczyć jaki groomer ma styl strzyżenia i jakie ma poczucie estetyki. Czytaj tez opinie pozostawione przez Klientów. Łatwiej Ci będzie zaufać takiemu groomerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *