Zieloną herbatę możesz zaparzyć nawet 3 razy

Zielona herbata to napój nie tylko smaczny ale także o walorach zdrowotnych. Nie każdy jednak wie, że zieloną herbatę można zalewać kilkukrotnie. Koneserzy tego napoju uważają, że pierwszy napar należy wylać, a dopiero po trzecim zalaniu herbata ma właściwy smak i aromat.

Wielu herbacianych laików popełnia zasadniczy błąd przy parzeniu herbaty. Po jednokrotnym zalaniu herbacianych liści odcedza je i wyrzuca. Koneserzy zielonej herbaty radzą robić to odwrotnie czyli wylewać powstały napar, a liście parzyć jeszcze raz. Jeśli jednak ktoś nie jest herbacianym koneserem z powodzeniem z łyżeczki liściastej zielonej herbaty może przygotować aż trzy porcje naparu. Tak, trzy porcje. Ponoć ta z trzeciego parzenia jest najlepsza.

Zaparzając zieloną herbatę powinniśmy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Oczywiście cały czas jest mowa o zielonej herbacie w postaci liściastej. W przeciwieństwie do czarnej zielonej herbaty nie zalewamy wrzątkiem! Najlepsza temperatura wody do zalania liści to 60-80 st. C. Herbaty nie powinno się parzyć dłużej niż 3-4 minut, dzięki temu liście zachowają aromat na kolejne parzenia, a napój nie nabierze nieprzyjemnego gorzkiego smaku.

Na koniec jeszcze kilka zalet zielonego naparu. Zielona herbata korzystnie wpływa na nasze zdrowie i urodę. Ma pozytywny pływ na krążenie, stres czy nadciśnienie. Wzmacnia kości i dobrze wpływa na samopoczucie po aktywnym wysiłku zarówno fizycznym jak i umysłowym. Tak więc moi drodzy czytelnicy, zapraszam do oderwania się od komputerów i zaparzenia sobie smacznej i zdrowej zielonej herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *