Ostry Dyżur Lublin SOR – Szpitalny Oddział Ratunkowy, całodobowy lekarz w Lublinie [2021]

Gdzie jest SOR w Lublinie? Gdzie znaleźć całodobowy ostry dyżur w Lublinie? Jeżeli potrzebujesz pomocy lekarskiej, a przychodnie są już zamknięte, możesz skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

spis treści

Ostry Dyżur Lublin. Gdzie całodobowo przyjmuje lekarz?

Lublin to duże miasto wojewódzkie, więc ze znalezieniem pomocy lekarskiej nie będzie większego problemu. W mieście działają aż cztery Szpitalne Oddziały Ratunkowe, które przyjmują pacjentów przez cała dobę.

Pomocy lekarskiej na NFZ w święta i w godzinach nocnych można szukać też w mniejszych placówkach. Na terenie Lublina działa też całodobowy gabinet dentystyczny, w którym można uzyskać doraźną pomoc stomatologiczną.

Kiedy zgłosić się na SOR?

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy czyli popularny SOR zgłaszają się pacjenci w stanie zagrożenia życia lub z poważnymi obrażeniami. O czasie przyjęcia na SOR nie decyduje kolejność zgłoszenia się pacjentów, a stan ich zdrowia. Tuż po przyjęciu na oddział pacjent jest kwalifikowany do grupy odpowiedniej dolegliwości z którą się zgłosił. Pacjenci, których życie jest zagrożone mogą spodziewać się pomocy w ciągu kilku minut, zaś pacjenci z lżejszymi obrażeniami na pomoc mogą czekać znacznie dłużej, a także mogą zostać odesłani do innej placówki świadczącej nocną i świąteczną pomoc, a nawet do przychodni POZ.

Rzecznik Praw Pacjenta tłumaczy, że na SOR należy się zgłosić w tzw. stanie nagłym. Wyjaśnia się to następująco:

Tak zwany stan nagły polega na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu, uszkodzenie ciała czy też utrata życia. Takie objawy to np.: napad drgawek, nagły silny ból brzucha, krwawienie z przewodu pokarmowego, silne krwawienie z dróg rodnych lub dróg moczowych, uraz lub zatrucie. Stan ten wymaga podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych oraz leczenia. Ocena, czy w danej sytuacji u pacjenta wystąpił stan nagły, należy wyłącznie do lekarza udzielającego świadczenia zdrowotnego.

Zgłaszając się na Ostry Dyżur powinniśmy pamiętać, że SOR jest to miejsce w którym ratuje się życie. Z lżejszymi przypadkami i chorobami przewlekłymi lepiej zgłosić się do innych placówek oferujących całodobową pomoc, a jeśli to możliwe (sytuacja nie zagraża życiu lub zdrowiu) poczekać do otwarcia przychodni POZ i zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Całodobowe Szpitalne Oddziały Ratunkowe SOR w Lublinie

SOR – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie

Lublin, ul. dr. K. Jaczewskiego 8

tel. 81 724 45 51/52

SOR – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Lublinie

Lublin, ul. Grenadierów 3

tel. 81 728 45 25

SOR – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Lublin, aleja Kraśnicka 100

tel. 81 525 81 55

SOR pediatryczny w Lublinie

SOR – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie

Lublin, ul. prof. Antoniego Gębali 6

tel. 81 718 53 23

SOR Lublin. Ostry Dyżu w Lublinie

Lublin. Całodobowa, świąteczna i nocna pomoc lekarza

W przypadkach niewymagających interwencji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, nocnej i świątecznej pomocy udzielają lekarze z trzech lubelskich szpitali. To miejsce odpowiednie, w przypadku gdy nagle zachorujemy lub nasz stan zdrowia gwałtownie się pogorszy, jednak nie ma zagrożenia życia.

W placówkach nocnej pomocy dyżurują lekarze POZ i zostanie nam tu udzielona pomoc w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Do całodobowej przychodni nie potrzebujemy żadnego skierowania. Nie ma też rejonizacji – ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia (obowiązkowe ubezpieczenie przy umowach o pracę, zlecenie czy własnej działalności) pacjent zostanie przyjęty w dowolnej przychodni na terenie całego kraju.

Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. M. Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Lublin, ul. Abramowicka 2

81 728 63 70

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Lublin, ul. Aleja Kraśnicka 100

tel. 81 537 40 27 oraz 519058752, 519058953

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Lublin, ul. Mieczysława Biernackiego 9

tel. 572 774 773, 515 752 750 oraz 81 760 43 43

Pogotowie stomatologiczne Lublin

NFZ podaje, że w Lublinie doraźnej pomocy stomatologicznej udziela:

Ambulatorium Całodobowej Opieki Stomatologicznej

Przychodnia Specjalistyczna Hipoteczna 4

Lublin, ul. Hipoteczna 4

tel. 81 531 01 43

Czynne codziennie w godz. 19-7 oraz całodobowo w soboty, niedziele święta.

Powyższy artykuł został napisany w oparciu o dane lubelskiego oddziału NFZ. Dzięki temu poradnikowi wiesz już, gdzie szukać pomocy lekarskiej oraz SOR-ów w mieście Lublin. Pamiętaj jednak, że w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta należy bezwzględnie skontaktować się z numerem 112 i skorzystać z usług pogotowia ratunkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *