Żabka w Trzech Króli. Godziny otwarcia Żabki 6 stycznia [6.01.2021]

Choć to nie niedziela, 6 stycznie 2021 nie zrobimy dużych zakupów w marketach i centach handlowych. Czy Żabka w Trzech Króli będzie otwarta? Raczej tak, mogą jednak obowiązywać inne godziny otwarcia Żabki niż w pozostałe dni tygodnia.

6 stycznia to święto Trzech Króli. Jak co roku w ten dzień obowiązuje zakaz handlu. Zamkniętych będzie większość sklepów. Tego dnia nie zrobimy zakupów w Lidlu, Biedronce, Aldi czy innych sklepach dużych sieci handlowych. Wynika to wprost z polskich przepisów, które zakazują handlu w niedziele i święta.

Wyjątkiem są małe sklepy, które 6 stycznia będą mogły być czynne. Ustawodawca zapisał szereg wyjątków, zgodnie z którymi właściciele sklepów mogą otworzyć swoje sklepy w Trzech Króli czy inne święta i niedziele.

Żabka w Trzech Króli

Sieć sklepów Żabka przyzwyczaiła nas do tego, że możemy kupować w tych sklepach praktycznie codziennie od wczesnych godzin porannych do później nocy. Sklepy Żabka korzystają też z reguł pozwalających otwierać tego typu placówki w niedziele i święta.

Żabka w Trzech Króli. Godziny otwarcia Żabki 6 stycznia

Większość Żabek jest czynna w niedziele. Dzieje się tak dlatego, że z zakazu handlu zwolnione są sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel lub jego rodzina, a także placówki pocztowe. Sporo Żabek korzysta z tej drugiej opcji, bo w sklepach wydawane i przyjmowane są paczki.

6 stycznia możemy spodziewać się również, że sklepy pracujące w niedzielę otworzą swoje drzwi. Żabka w Trzech Króli może mieć jednak inne godziny otwarcia. O tym, jak sklep będzie czynny 6 stycznia decyduje sam franczyzobiorca. Informacja o godzinach otwarcia Żabki w Trzech Króli powinna być dostępna na witrynie sklepu.

Jaki sklepy są czynne w Trzech Króli?

Żabki to niejedyne sklepy, które mogą handlować w Trzech Króli. 6 stycznia otwarte mogą być niewielkie sklepy osiedlowe, które są prowadzone przez samego właściciela. Z takich samych zasad mogą skorzystać właściciele sklepów franczyzowych pod znanymi ogólnopolskimi szyldami, jak ABC, Rabat, czy małe osiedlowe sklepy działające jako Carrefour.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *