Prezenty pod choinkę: Co kupić mamie na gwiazdkę? [POMYSŁY]

Boże Narodzenie to okres, w którym spotykamy się z bliskimi i obdarowujemy ich prezentami. By przyjemność z dawania prezentu była jeszcze większa, warto już teraz mądrze przemyśleć ich zakup. Szukając inspiracji związanych z prezentami pod choinkę, wiele osób zada sobie pytanie, co kupić mamie na gwiazdkę? W tym artykule postaram się przedstawić kilka inspiracji na prezent dla kobiety w wieku ok. 50 lat.

Choć mamy dopiero koniec listopada, warto już pomyśleć o zakupie świątecznych prezentów. Mając więcej czasu na wybór, możemy lepiej przemyśleć, jaki prezent kupić dla poszczególnych członków naszej rodziny. Kupując prezenty z wyprzedzeniem mamy też pewność, że nasze zamówienie ze sklepu internetowego na pewno dojdzie do nas przed Wigilią.

Jednym z najważniejszych wyzwań wielu osób kupujących świąteczne prezenty jest kupno prezentu gwiazdkowego dla mamy, czyli zazwyczaj kobiety w wieku ok. 50 lat. W tym artykule postaram się pokazać kilka pomysłów na prezent świąteczny dla naszych najukochańszych mam.

Wiadomo, że najlepszym prezentem jest ten wymarzony. Warto więc delikatnie porozmawiać z mamą i postarać się wywnioskować, czego nasza mama by potrzebowała lub o czym by marzyła. Często idealnym prezentem jest rzecz lub usługa, której nasza mama sama sobie nie kupi, bo wydaje się jej niepotrzebny lub zbyt drogi.

Prezent dla mamy. Co kupić kobiecie 50+ pod choinkę?

Niezawodnym prezentem dla kobiet są perfumy. Wszystkie kobiety uwielbiają perfumy, flakon ulubionego zapachu, a czasami też jakaś nowa inspiracja pod choinką to praktycznie murowana gwarancja zadowolenia obdarowanej pani. Wybierając zapach, należy zawsze kierować się upodobaniami obdarowywanej mamy i bezpieczniej wybrać zapach zbliżony do tych, których do tej pory używała, by perfumeryjny prezent nie trafił nieużywany na półkę.

Innym murowanym pomysłem na prezent dla mamy jest biżuteria. Tu pole do popisu jest ogromne i ograniczone włącznie portfelem kupującego. Biżuteria nie zawsze jest droga. Piękne srebrne kolczyki czy wisiorki można w renomowanych sklepach internetowych kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Innym, nieco bardziej praktycznym prezentem może być coś, co pozwoli mamie zadbać o zdrowie. Nasze mamy wraz z wiekiem, by pozostać w dobrej formie, powinny z większą troską zająć się dbaniem o zdrowie. W dzisiejszych czasach pięćdziesięciolatki to jednak wciąż bardzo zabiegane i zapracowane kobiety, które czasami zapominają o własnym zdrowiu. Prezent gwiazdkowy dla mamy może być jednak wyrazem troski o formę i nie mówię tu o zakupie leków czy suplementów diety, które są reklamowane w telewizji. Chcąc zapewnić mamie długowieczność i witalność, warto zachęcić ją do odrobiny ruchu. Naszą obdarowywaną można zadowolić np. zaproszeniem na relaksujące zajęcia z jogi czy weekend regeneracyjny w spa.


W kwestiach zdrowotnych warto rozważyć też zakup prezentu, który pozwoli dbać o formę w domu. Tu można wymienić m.ni. akcesoria do do wykonywania ćwiczeń w domu czy maty do jogi, które w połączeniu z materiałami dostępnymi w sieci pozwolą na prowadzenie treningów w dogodnych terminach.

Nieco bardziej kosztownym, ale jakże praktycznym prezentem może być sprzęt elektroniczny. Jeżeli wiemy, że nasza mama nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy, można rozważyć zakup ekspresu do kawy. To urządzenie, które pozwala zamienić mieszkanie w kawiarnię. Wybierając ekspres kawowy dla mamy, warto skupić się na automatycznych ekspresach ciśnieniowych lub ekspresach kapsułkowych. Te propozycje są najwygodniejsze i najprostsze w obsłudze, a także zapewniają napar najwyższej jakości.

Co kupić mamie na gwiazdkę? Pomysły na prezenty

Dobrym prezentem świątecznym, który z pewnością przyda się podczas zimowych chłodów, jest miękki, przyjemny kocyk, którym można okryć się w wolny dzień przy filiżance dobrej herbaty.

Jeżeli żaden z tych pomysłów nie przypadł Ci do gustu, pozostaje jeszcze murowana pozycja prezentowa każdego sezonu, a mianowicie dobra książka. Tu podobnie, jak w przypadku zakupu zapachów należy kierować się preferencjami i upodobaniami obdarowywanej, a nie własnymi. Zależy nam przecież na tym, żeby mama z chęcią przeczytała książkę, a nie z musu przekartkowała kilka rozdziałów, wypychając niedoczytaną książkę do biblioteczki.

A Wy jakie prezenty robicie swoim mamom na Boże Narodzenie? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *