Polska flaga w klapie marynarki. Kto może nosić? Gdzie kupić?

Barwy biało-czerwone to symbol Polaków. Wielu z nas manifestuje swój patriotyzm na co dzień. Jednym z objawów symbolicznego przywiązania do kraju, jest Polska flaga w klapie marynarki. Na taki dyskretny, patriotyczny ozdobnik często decydują się politycy. Ale, czy my możemy założyć do swojego garnituru polską flagę? No i przede wszystkim skąd wziąć polską flagę do wpięcia w klapy garnituru?

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch pasów białego i czerwonego. W ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych zapisano więcej parametrów dotyczących, tego najbardziej rozpoznawalnego polskiego symbolu.

Wiele osób chcących pokazać swój patriotyzm zastanawia się, jak może to zrobić na co dzień. Odpowiednim sposobem wydaje się być polska flaga w klapie marynarki – to dyskretny, delikatny i bardzo elegancki sposób na zaprezentowanie państwowych barw.

spis treści

Polska flaga w klapie marynarki. Po co?

Polska flaga w klapie marynarki to w ostatnim czasie znak rozpoznawczy wielu polityków i to zarówno strony rządzącej, jak i opozycji. Biało-czerwony prostokąt w klapie prezydenta Andrzeja Dudy stał się już jednym z jego znaków rozpoznawczych, jednak flaga pojawia się też, jako przypinka do garniturów wielu innych polityków.

Polska flaga w klapie marynarki. Kto może nosić?

Na klapach marynarek możemy oglądać przeróżne przypinki z biało-czerwoną flagą. Jedne są proste, drugie nieco bardziej przypominają powiewającą flagę, inne zaś są krzyżowane np. z flagą Unii Europejskiej czy NATO. Miłośnicy militariów, a w szczególności lotnictwa wybierają szachownicę. U wielu polityków w klapach garniturów, zamiast flag możemy zobaczyć też symbol polskiego orła. Działacze samorządowi i społecznicy, często zamiast symboli państwowych w klapy wpinają sobie herby miast czy województw.

Po co politycy przypinają flagę do garnituru? Po to, żeby podkreślić swoje przywiązanie i miłość do Polski.

Kto może przypiąć sobie flagę do marynarki?

Choć polska flaga w klapie marynarki przyjęła się u polityków, to nie ma żadnych przeszkód, by taki symbol przypiął sobie do ubrania każdy z Polaków. Nie ma przepisów zakazujących, czy nakazujących noszenia przypinki z polską flagą.

Każdy, kto ma potrzebę zamanifestowania swojego patriotyzmu czy przywiązania do Polski, bez problemu może wpiąć w klapę swojego garnituru jedną z flag. Szczególnie stosowne jest to np. gdy ubieram się odświętnie w święta państwowe czy narodowe. Jeśli jednak ktoś ma potrzebę noszenia małego patriotycznego symbolu na co dzień, to wybór niewielkiego pinu z polską flagą wydaje się pierwszym wyborem.

Przypinka z polską flagą. Gdzie kupić?

Kupno przypinki z polską flaga, którą można wpiąć sobie do garnituru to nie lada wyzwanie. Raczej nie znajdziemy takiego gadżetu w sklepach odzieżowych. Możemy próbować w salonach z biżuterią, a także sklepach z prezentami. Przypinki z polską flagą często możemy też znaleźć w sklepach z pamiątkami w dużych ośrodkach turystycznych (obok koszulek, kieliszków czy magnesów „z Polski”).

Prostym i tanim, acz niekoniecznie patriotycznym, sposobem na pozyskanie pinu polskiej flagi do marynarki jest zakup na AliExpress. Dostaniemy tam przypinki z flagami praktycznie wszystkich krajów. Wyrzuty sumienia kupna polskiego symbolu za granicą, nie powinny być jednak duże, bo kupując przypinkę z flagą w kraju, często możemy kupić przedmiot wyprodukowany właśnie w Chinach.

Polska flaga w klapie marynarki. Gdzie kupić? Ile kosztuje?

Koszt zakupu flagi, którą możemy wpiąć do klapy marynarki na AliExpress to 1,20$ czyli jakieś 4,50 zł wraz z przesyłką. Faktem jest, że taka przesyłka trochę idzie, ale jeśli zakupy zrobimy miesiąc, czy dwa przed świętem narodowym, to jest szansa, że na święta majowe czy listopadowe, biało-czerwonym pinem przyozdobimy swój garnitur.

Piny z polską flagą do wpięci w klapę marynarki możemy znaleźć też na polskim Allegro.

Biało-czerwona polska flaga w klapie. Czy to nie obciach?

Czy noszenie polskiej flagi w klapie marynarki to obciach? To należy zadać pytanie, czy miłość i przywiązanie do swojego kraju traktujemy, jako obciach? Jeżeli dla kogoś barwy narodowe są obciachem, to powinien zastanowić się nad swoim patriotyzmem. W ostatnim czasie moda na patriotyzm wraca, jednak nie przez wszystkich jest rozumiana. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę delikatnego i symbolicznego zamanifestowania swojego przywiązania i miłości do Polski, nie powinieneś obawiać się ocen innych przypinając polską flagę do klapy swojej marynarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *