Jak kupować materiały budowlane do remontu?

Koniec roku to doskonały okres na zmiany w naszym domu. Jeszcze przed końcem roku warto zaplanować niezbędne remonty. Pieniądze nie muszą tu być problemem. Coraz więcej sklepów oferuje wygodne formy finansowania zakupów budowlanych.

Remont to zawsze działanie wnoszące do naszego domu powiew świeżości. Często do remontu ciężko się zabrać, ale efekt zazwyczaj znacznie poprawia nasze zadowolenie z miejsca, w którym mieszkamy. Dlatego nie warto się zastanawiać nad remontem, warto podjąć decyzję i zacząć działać.

Wszystko w jednym miejscu

Rozważając większy remont warto wziąć pod uwagę zrobienie niezbędnych zakupów w markecie budowlanym lub w sklepie internetowym. Opcje te pozwalają nam na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wybierając się do dużego sklepu z artykułami budowlanymi mamy wszystko w jednym miejscu, dzięki czemu podczas jednego wyjazdu możemy zakupić praktycznie wszystkie niezbędne rzecz. Przykładem takiego sklepu są markety OBI, gdzie znajdziemy zarówno materiały budowlane, jaki i elementy wykończeniowe czy dekoracyjne.

Markety budowlane częściej niż niewielkie sklepy oferują też promocyjne oferty. Materiały budowlane w promocjach mogą kosztować naprawdę dużo mniej niż w regularnych cenach, dlatego chodząc po sklepie warto zwracać uwagę na charakterystyczne oznaczenia promocyjnych cen.

Jeżeli chcemy uniknąć samodzielnego wyjazdu możemy zdecydować się na zakup wszystkich niezbędnych do remontu rzeczy przez Internet. Wybierając duży sklep internetowy nie tylko kupimy wszystko w jednym miejscu, ale też i całe zamówienie zostanie nam dostarczone w jednej paczce i zamknie się w jednym koszcie zamówienia.

Pieniądze to nie problem – można płacić Euro, albo wziąć na raty

Jak już jesteśmy przy kwestiach finansowanych, to w tych trudnych gospodarczo czasach warto wspomnieć o finansowaniu remontu. Niestety ceny na rynkach w ostatnim czasie mocno wzrosły, co stało się nie lada wyzwaniem dla osób planujących remonty.

By zminimalizować problemy finansowe przy planowaniu remontów, robiąc zakupy w sklepach OBI mamy na szczęście szeroki wybór metod płatności. Dla osób, które traktują remont jako inwestycję długoterminową są dogodne raty. Umożliwiają one szybki dostęp do niezbędnych materiałów, nawet jeżeli na ten moment nie mamy całej kwoty, którą musimy wydać na zakupy.

W sklepach OBI mamy też do dyspozycji szereg innych wygodnych propozycji zapłaty. Obok klasycznych płatności gotówką czy kartami Visa lub MasterCard, sklepy te przyjmują też często przekazywane pracownikom w okresie świąt Bożego Narodzenia bony Sodexo, które możemy wykorzystać właśnie na remont w mieszkaniu. Realizując małe zakupy bez problemu w kasach OBI możemy zapłacić polskim systemem BLIK, który jest niezwykle szybki i bezpieczny, a do tego nie wymaga podawania swoich danych.

Kolejna ciekawostka to propozycja dla obcokrajowców i osób, które swoje oszczędności trzymają w walucie Euro. W wybranych sklepach OBI bez problemu za zakupy zapłacimy wautą europejską, bez konieczności wcześniejszego odwiedzania kantoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *