Jak zrobić kieliszek z lodu?

Kieliszek z lodu to wyjątkowy bajer na każdej imprezie. Do takiego niezwykle oryginalnego naczynia możemy wlać zarówno czystą wódkę, jak i kolorowe shoty, które z pewnością zrobią wrażenie na naszych gościach. Nie wiem, czy wiecie, ale kieliszek z lodu można zrobić zaledwie za kilka groszy.

Lodowe kieliszki kojarzą się z wyjątkowymi, epickimi imprezami. Z takiego nietypowego naczynia mogą pić napoje nie tylko Eskimosi i mieszkańcy wysuniętych najbardziej na północ zakątków Rosji. Kieliszek z lodu możesz podać swoim gościom mieszkając w Polsce i serwowanie takiego trunku niekoniecznie musi odbywać się w zimie, na zewnątrz budynku przy siarczystym mrozie.

Lodowe kieliszki na imprezę

Do czego wykorzystać kieliszek z lodu?

Kieliszek z lodu to niezwykle oryginalny sposób podawania alkoholi. Nie tylko wygląda on intrygująco, ale ma też pożądane własności. Ciecz wlana do takiego kieliszka zupełnie się nie nagrzewa, a nawet gdy wlejemy do kieliszka z lodu płyn, który niekonieczne był zmrożony, jego temperatura szybko ulegnie spadkowi.

Używając takich naczyń koniecznie trzeba pamiętać, że są to kieliszki z lodu, a jak wiadomo lód ma to do siebie, że topnieje. „Utylizacja” takiego kieliszka nastąpi dużo szybciej, gdy wlejemy do niego ciepły napój (dlatego najlepiej używać zimnych lub wręcz zmrożonych). Pamiętajmy też, żeby napoje serwowane w ten sposób podawać bezpośrednio przed spożyciem. Długie prezentowanie na tacy lub stole może sprawić, że kieliszek z lodu nam się roztopu, a napój w nim znajdujący się rozleje, choćby przez pękającą ściankę.

Najpopularniejsze zastosowanie takich kieliszków znajdziemy przy serwowaniu czystej wódki. Alkohol ten powinno podawać się zimny, a wręcz zmrożony. Kieliszek z lodu pozwoli nie tylko podkreślić fakt, że wódka znajdująca się w nim jest faktycznie zimna, ale realnie wpłynie na nieogrzewanie się cieczy.

W kieliszkach z lodu doskonale jednak prezentują się kolorowe shoty. Niebieskie kamikadze, czy małe drinki warstwowe ukryte pod oszronioną ścianka z lodu – no przecież to będzie hit każdej imprezy!

Jak zrobić kieliszek z lodu?

Domowa produkcja kieliszka z lodu jest niezwykle prosta i tania. Do przygotowania tego niezwykłego lodowego naczynia potrzebujemy jedynie specjalnej foremki. Najlepiej sprawdzą się te wykonane z przystosowanego do przechowywania żywności silikonu.

Foremki do robienia kieliszków z lodu znajdziemy w sieci. W polskich sklepach kupimy takie za kilkanaście złotych. Ja swoją kupiłem na Aliexpress za niecałe 1,7 dolara czyli mniej więcej 6-7 zł. Foremka, którą widzicie na zdjęciu sprawdza się doskonale.

Gdy już mamy kupioną specjalną foremkę, dalsza część produkcji lodowego kieliszka jest mega prosta. Nalewamy do foremki wodę i wstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika. Gdy już woda wewnątrz foremki jest porządnie zamarznięta możemy delikatnie wycisnąć kieliszek palcem (dlatego ważne jest, by foremka była wykonana z miękkiego materiału).

Tak przygotowane kieliszki z lodu z powodzeniem możemy przechowywać w woreczku w zamrażalniku, a pustą foremkę zalać po raz kolejny. Warto o tym pamiętać, bo kieliszek z lodu jest praktycznie naczyniem jednorazowym i po spożyciu znajdującego się w nim płynu często ulega „samozniszczeniu”.

Korzystanie z lodowych kieliszków można uznać za ekologiczne. W prawdzie do ich przygotowania zużywamy wodę i prąd (z zamrażarki), jednak do umycia szklanego kieliszka też użylibyśmy wody (często z jakimś detergentem), a zamrażarka w lodówce i tak chodzi praktycznie przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *