Paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Co robić?

Na Aliexpress można kupić sporo niedrogich i fajnych rzeczy. Niestety zakupy z Chin mogą wiązać się z problemami z przesyłką, która idzie przez pół świata. Popularnym problemem jest to, że paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Co zrobić, jeżeli tracking pokazuje, że nasza paczka trafiła na inny adres?

Wysłanie przesyłki na inny adres niż nasz to dość częsta przypadłość tego, że paczka z Aliexpress nie trafia do naszych rąk lub skrzynki. Jeżeli zauważysz, że przesyłka z Chin, która miała być wysłana do Ciebie, trafiła do innego miasta niż Twoje, masz dużą szansę na odzyskanie swoich pieniędzy.

spis treści

Tracking pokazuje, że paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta

Jeśli czytasz ten artykuł, to pewnie znasz ten przypadek, gdy czekasz na paczkę z Aliexpress, z niecierpliwością przeglądasz tracking i w pewnym momencie, już na końcu drogi okazuje się, że twoja paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta niż to, w którym mieszkasz.

Przykładowo mieszkasz w Gdańsku, a w śledzeniu Poczty Polskiej masz informację, że „przygotowano do doręczenia” w Legionowie. Później widzisz, że paczka została podjęta przez doręczyciela i dostarczona do odbiorcy (lub pozostawiona na poczcie i wystawione awizo).

Dlaczego paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta?

W tym przypadku najprawdopodobniej paczka dotarła, ale nie do ciebie. Najprostszy powód jest taki, że sprzedawca podał zły numer paczki.

  • Zakładając dobrą wolę sprzedawca pomylił się – w takim przypadku może za jakiś czas właściwa paczka do Ciebie dotrze.
  • Gorzej, jeżeli numer śledzenia został podany przez oszusta, który nie wysłał paczki do Ciebie – w takim przypadku nie zobaczysz już zamówionego przedmiotu.

Dlaczego paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta?

Paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Czy mogę liczyć na zwrot pieniędzy?

W przypadku przesyłek typu Aliexpress Standard Shipping, jeżeli śledzenie pokaże, że paczka dotarła do odbiorcy, może zdarzyć się tak, że system automatycznie potwierdzi dostarczenie przesyłki i zakończy się okres ochrony kupującego. Nie oznacza to, że towar i pieniądze przepadły.

Jeżeli paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta i masz to udokumentowane na trackingu, bez problemu odzyskasz swoje pieniądze. W takim przypadku musisz otworzyć „spór” z angielskiego „dispute” i opisać swój problem. Możesz też załączyć screen z trackingu (np. strony śledzenia Poczty Polskiej) i ewentualnie mapkę, na której zaznaczysz miasto do którego paczka miała dotrzeć i do którego dotarła według informacji na stronie poczty. Nie jest to obowiązkowe, ale ułatwia sprzedawcy i ewentualnie obsłudze Aliexpress podjęcie decyzji odnośnie zwrotu pieniędzy.

Z własnego doświadczenia wiem, że podając taki powód „dispute” praktycznie zawsze reklamacja jest uznawana na korzyść kupującego. Nawet jeśli sprzedający odrzuci naszą propozycję, możemy liczyć na przychylność sędziów Aliexpress.

2 thoughts on “Paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Co robić?

  1. Kolego, no właśnie nie można liczyć na przychylność ludzi z AliExpress, bo oni albo nie potrafią czytać, albo ignorują oczywiste fakty. 3 miesiące woziłem się z odzyskaniem pieniędzy i AliExpress w tym nie pomogło. Pierwszy spór zostal odrzucony, ponieważ paczkę doręczono. Co z tego, że w inym mieście i jąkąś inną paczkę o zupełnie innej wadze. Nikt nie sprawdził że adres doręczenia z trackingu jest inny niż adres z zamówienia. Trzykrotnie dobijałem się do żywego człowieka na czacie i za każdym razem marnowałem 1.5-3h na wpierw dobicie się do niego i przejście przez bota Eva, a potem na wyjaśnianie w czym problem. Trzykrotnie robiłem eskalację sporu i nigdy nie dostałem żadnej odpowiedzi od Ali. Zostałem całkowicie olany mimo załączaina linków do tracingu online, zrzutów ekranu i wszystkiego co mogłoby pomóc. Zero odpowiedzi. Na czacie próbowano mi wmówić, że powinenem otrzymać od poczyty zaświadczenie, że paczki nie doręczono. Myślałem, że mnie trafi jasny szlag, bo poczta wprost mi powiedziała, że takich dokumentów oni nie wystawiają, poza tym, paczka o tym numerze o który pytam została doręczona. Co z tego, że do kogoś innego. Przeciwnego faktu nie moga potwierdzić – czyli braku doręczenia.

    Jakimś cudem po 3 miesiącach napisłem do sprzedawcy i ten zwrócił mi kasę bezpośrednio na PayPal’a. Ali nie pomogło w niczym, to jakiś beton niemożliwy do skruszenia.

    Teraz mam drugi taki sam przypadke. 17 dni do końca zamówienia. Wg tracingu paczka została doręczona do innego miasta. Znowu będzie przeprawa 😐

    1. Mam podobny problem, moje zamówienie zostało wysłane na zupełnie inny adres niż był podany.Na stronie przewoźnika jest,że paczka została doręczona. Założyłem spór na Ali,problem w tym,że oni chcą,żebym odesłał zakupione przedmioty. Tylko nie wiem jakim cudem mam odesłać towar,którego fizycznie nie otrzymałem. Może ktoś miał podobny problem i da mi jakieś wskazówki. Z góry dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *