Freebies czyli jak dostać darmowe przedmioty z Aliexpress? Czy to naprawdę działa?

Zakupy na Aliexpress cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Mało kto jednak wie, że posiadacze aplikacji Aliexpress na swoich telefonach mogą ubiegać się o darmowe próbki. Czasami są to tanie przedmioty, a czasami dość drogie np. ubrania czy elektronikę. Gra o darmowe przedmioty z Aliexpressu to Freebies i jest to opcja, która działa naprawdę.

W tym tygodniu otrzymałem pierwszy wygrany w ramach Freebies przedmiot. Do tej pory wydawało mi się, że nie ma nic za darmo i trochę sceptycznie zerkałem na nową opcję w aplikacji Aliexpress.

Namówiony przez znajomego zacząłem polować na Freebies’y i w końcu się udało. Całkiem niespodziewanie otrzymałem informację o tym, że zostałem wybrany i mogę odebrać bluzę o wartości ok. 40$ za 0,01$. Skorzystałem z okazji, nadal będąc sceptycznym. Po dwóch miesiącach czekania dotarła do mnie paczka, w której znalazłem przedmiot, taki jak te sprzedawane na aukcjach. Mogę więc was zapewnić, że Freebies naprawdę działa!

Jak dostać darmowe przedmioty z Aliexpress?

Przedmioty w promocyjnej cenie możemy wybierać tylko z określonej puli. Każdego dnia możemy zapisać się tylko na dwa przedmioty. Aby to zrobić po wejściu do aplikacji wybieramy zielony przycisk z prezentem i podpisem „Freebies”.

Następnie możemy przejrzeć dostępne w danym czasie propozycje. Gdy się na coś zdecydujemy klikamy w zdjęcie, a następnie w duży zielony przycisk „Apply for Free”. Następnie podajemy nasz adres i akceptujemy regulamin. Później czekamy na losowanie. Jeśli system nas nie wylosuje to aukcja przejdzie do archiwum. Jeśli się nam uda aplikacja wyświetli nam komunikat i poprosi o uiszczenie 0,01 dolara czyli mniej więcej 0,04 zł.

Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość (jak to ma zawsze miejsce przy zakupach z Chin) i po otrzymaniu przesyłki napisać recenzję, według podanego w aplikacji schematu.

Czy Freebies jest naprawdę za darmo?

Udział w promocji czy jak tam to można nazwać jest całkowicie darmowy. Dopiero jeżeli system nas wylosuje możemy i zdecydujemy się na to, że chcemy otrzymać przedmiot musimy zapłacić 1 centa (czyli 4 grosze). Pieniądze te przesyłamy na Aliexpress tak samo, jak mielibyśmy zapłacić za zwykłe zakupy (w tym przez polskie systemu obsługujące szybkie przelewy z największych banków).

Jest jeszcze jedna sprawa, na którą warto mieć wzgląd. Przedmioty z Freebies, tak samo, jak zakupy z Aliexpressu mogą zostać zatrzymane na kontroli celnej. W przypadku przedmiotów sprowadzanych z zagranicy zawsze musimy się liczyć z możliwością zapłacenia cła i podatku vat. W przypadku małych i niedrogich przesyłek celnicy, zazwyczaj odstępują od naliczania opłat celnych, ale gdy wygramy coś bardziej wartościowego różnie to może być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *