Paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Co robić?

Na Aliexpress można kupić sporo niedrogich i fajnych rzeczy. Niestety zakupy z Chin mogą wiązać się z problemami z przesyłką, która idzie przez pół świata. Popularnym problemem jest to, że paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Co zrobić, jeżeli tracking pokazuje, że nasza paczka trafiła na inny adres?

Wysłanie przesyłki na inny adres niż nasz to dość częsta przypadłość tego, że paczka z Aliexpress nie trafia do naszych rąk lub skrzynki. Jeżeli zauważysz, że przesyłka z Chin, która miała być wysłana do Ciebie, trafiła do innego miasta niż Twoje, masz dużą szansę na odzyskanie swoich pieniędzy.

Tracking pokazuje, że paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta

Jeśli czytasz ten artykuł, to pewnie znasz ten przypadek, gdy czekasz na paczkę z Aliexpress, z niecierpliwością przeglądasz tracking i w pewnym momencie, już na końcu drogi okazuje się, że twoja paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta niż to, w którym mieszkasz.

Przykładowo mieszkasz w Gdańsku, a w śledzeniu Poczty Polskiej masz informację, że „przygotowano do doręczenia” w Legionowie. Później widzisz, że paczka została podjęta przez doręczyciela i dostarczona do odbiorcy (lub pozostawiona na poczcie i wystawione awizo).

Dlaczego paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta?

W tym przypadku najprawdopodobniej paczka dotarła, ale nie do ciebie. Najprostszy powód jest taki, że sprzedawca podał zły numer paczki.

  • Zakładając dobrą wolę sprzedawca pomylił się – w takim przypadku może za jakiś czas właściwa paczka do Ciebie dotrze.
  • Gorzej, jeżeli numer śledzenia został podany przez oszusta, który nie wysłał paczki do Ciebie – w takim przypadku nie zobaczysz już zamówionego przedmiotu.

Dlaczego paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta?

Paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta. Czy mogę liczyć na zwrot pieniędzy?

W przypadku przesyłek typu Aliexpress Standard Shipping, jeżeli śledzenie pokaże, że paczka dotarła do odbiorcy, może zdarzyć się tak, że system automatycznie potwierdzi dostarczenie przesyłki i zakończy się okres ochrony kupującego. Nie oznacza to, że towar i pieniądze przepadły.

Jeżeli paczka z Aliexpress dotarła do innego miasta i masz to udokumentowane na trackingu, bez problemu odzyskasz swoje pieniądze. W takim przypadku musisz otworzyć „spór” z angielskiego „dispute” i opisać swój problem. Możesz też załączyć screen z trackingu (np. strony śledzenia Poczty Polskiej) i ewentualnie mapkę, na której zaznaczysz miasto do którego paczka miała dotrzeć i do którego dotarła według informacji na stronie poczty. Nie jest to obowiązkowe, ale ułatwia sprzedawcy i ewentualnie obsłudze Aliexpress podjęcie decyzji odnośnie zwrotu pieniędzy.

Z własnego doświadczenia wiem, że podając taki powód „dispute” praktycznie zawsze reklamacja jest uznawana na korzyść kupującego. Nawet jeśli sprzedający odrzuci naszą propozycję, możemy liczyć na przychylność sędziów Aliexpress.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *