Żabka 3 maja 2023 r. Do której czynne są Żabki 3 maja? [3.05.2023]

Sklepy 3 maja będą w Polsce zamknięte. Wyjątkiem są małe sklepiki, które mogą działać w niedziele i święta. Żabka 3 maja będzie korzystać z wyłączenia od zakazu handlu w święta i otworzy większość swoich sklepów. Warto jednak wiedzieć, że 3 maja Żabka będzie otwarta krócej. Do której godziny będą otwarte sklepy 3 maja?

Sieć sklepów Żabka przyzwyczaiła nas do tego, że jest otwarta nawet w niehandlowe niedziele i święta państwowe i kościelne. Sklepy Żabka korzystają z możliwości otwierania się w święta dzięki temu, że poszczególne sklepy działają w modelu franczyzowym. Oznacza to, że właścicielem danej placówki handlowej nie jest sieć, a pojedynczy przedsiębiorca, który od sieci otrzymuje jedynie prawo do używania logotypu, a także szereg możliwości.

Żabki otwarte są codziennie od 6:00 do 23:00. Co ważne takie godziny otwarcia sklepów obowiązują jedynie w dni powszednie. W niedziele i święta, Żabki mogą być czynne w innych godzinach, a w niektórych przypadkach nawet zamknięte.

Jak czynna jest Żabka 3 maja?

Żabka 3 maja podobnie jak w niedziele niehandlowe może być czynna korzystając z wyłączenia dla małych sklepów, w których za ladą stanie sam właściciel. Takie rozwiązanie utrudnia utrzymanie Żabek w standardowych godzinach otwarcia, bo oznaczałoby to, że właściciel musiałby dyżurować w sklepie nieprzerwanie przez 17 godzin.

Żabka w Trzech Króli. Godziny otwarcia Żabki 6 stycznia

Żabki w niedziele i święta takie jak 3 maja czynne są zazwyczaj krócej. W niektórych przypadkach otwierają się później, w niektórych wcześniej zamykają. W Żabce, w której ostatnio robiłem zakupy godziny pracy w święto 3 maja ustalone były na 9:00 – 22:00, choć warto pamiętać że dotyczył tylko tego jednego punktu, i inne Żabki mogą być otwierane w innych godzinach.

Jak jest otwarta Żabka 3 maja dowiemy się z informacji wywieszonej na danym sklepie. Godziny pracy Żabki w niedziele znajdziemy też w aplikacji, można założyć że 3 maja sklepy te będą czynne w takich godzinach, jak w niedzielę, jednak pewności nigdy nie ma, bo trzeba pamiętać że godziny są ustalane indywidualnie przez właścicieli poszczególnych Żabek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *