Klimatyzacja – do domu i mieszkania lub do firmy

Klimatyzacja kojarzy nam się głównie z chłodzeniem, jednakże coraz więcej modeli posiada także funkcje regulacji wilgotności powietrza, a nawet grzania. Jakie zalety ma korzystanie z klimatyzacji w domu lub firmie? Jaki klimatyzator wybrać?

spis treści

Klimatyzacja do domu i mieszkania lub do firmy

Klimatyzacja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy zadbać o chłodniejsze powietrze i własny komfort – klimatyzacja do domu, mieszkaniu, czy nawet w firmie. Męczące upały dzięki temu nie są dla nam problemem. Rosnące zainteresowanie domową klimatyzacją wynika z faktu, że chcemy zadbać o własną wygodę i uchronić się przed warunkami atmosferycznymi, które bywają trudne. Koszty zakupu są dosyć wysokie, jednakże jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na bardzo szybkie obniżenie temperatury w domu lub w firmie.

Rodzaje klimatyzatorów do domu

Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rozwiązań, które warto dostosować do własnych potrzeb. Pod względem budowy, najbardziej znanymi modelami klimatyzatorów są:

  • klimatyzatory przenośne, cechujące się łatwością instalacji i mobilnością, a także niską ceną i niewielkimi rozmiarami,
  • klimatyzatory multisplit – sprawdzą się w domu i w firmie, gdzie zależy nam na doprowadzeniu klimatyzacji do większej liczby pomieszczeń,
  • klimatyzatory split – zazwyczaj są używane w mieszkaniach i pozwala ochłodzić jedno pomieszczenie.

Jak wybrać klimatyzator?

Wybierając klimatyzację do mieszkania lub do firmy, konieczne jest zwrócenie uwagi na podstawowe parametry urządzenia. W tym przypadku istotny jest poziom hałasu, jaki generuje sprzęt. Kolejną kwestią jest energooszczędność urządzenia oraz regulacja temperatury – zazwyczaj wybrać możemy dwie lub trzy prędkości obrotu wentylatora. Nie zapominajmy także o mocy klimatyzatora dopasowanej do danego pomieszczenia. Najczęściej do ochłodzenia 1 m2 potrzebować będziemy 0,1 kW mocy. Przydatne są również dodatkowe funkcje, takie jak filtr zatrzymujący zanieczyszczenia, jonizacja powietrza, tryb cichej pracy, sterowanie z użyciem Wi-Fi.

Źródło: Klimatyzacja Warszawa – Clima.com.pl

One thought on “Klimatyzacja – do domu i mieszkania lub do firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *